Долетів. Китайський апарат Чан'е-4 здійснив м'яку посадку на зворотному боці Місяця

3 січня 2019, 09:39

Китайське національне космічне управління (CNSA) висадило місячний зонд Чан'е-4 на зворотному боці Місяця.

Це перший випадок, коли космічний корабель здійснив м'яку посадку на цій частині супутника Землі, повідомляє агентство Сіньхуа .

Чан'е-4, який складається з посадкового апарата і місяцеходу, здійснив посадку о 10:26 за пекінським часом в призначеному районі на поверхні Місяця в точці з координатами 177,6 градуса східної довготи і 45,5 градуса південної широти.

Відео дня

Чан'е-4 є посадковим апаратом, який складається зі стаціонарної місячної станції та місяцеходу, він був успішно запущений 7 грудня з космодрому Січан в південно-західній провінції Сичуань. Апарат вийшов на орбіту Місяця 12 грудня. Тридцятого грудня апарат вийшов на орбіту, з якої він мав зробити посадку.

Китайська програма зондування Місяця "Чан'е", названа на честь міфічної богині Місяця, включає в себе три етапи: обліт навколо супутника Землі, посадка на Місяць і повернення з Місяця на Землю. Перший етап програми вже успішно завершено. Наразі реалізується другий етап цієї програми, уточнює агентство Сіньхуа.

Як зазначає Gizmodo, в китайських ЗМІ виникла плутанина щодо того, чи дійсно відбулася посадка, так як керовані державою China Daily і CGTN видалили твіти про цю подію. Однак інші китайські ЗМІ, включаючи Сіньхуа і друкований орган китайської компартії Global Times, пізніше підтвердили, що Чан'е-4 приземлився на місячну поверхню.

Пріоритети для корабля і його наземної команди управління включають експерименти щодо місячного низькочастотного радіозв'язку, зростанню рослин в умовах з низькою гравітацією і вивчення взаємозв'язку між сонячними вітрами та поверхнею Місяця, а також визначення того, "чи є на супутнику вода або інші ресурси".

"Оскільки зворотна сторона Місяця захищена від електромагнітних завад від Землі, це ідеальне місце для дослідження космічного середовища і сонячних спалахів", - сказав Тонцзе Лю, заступник директора Центру місячних досліджень і космічних програм Національної космічної адміністрації Китаю.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X