Віртуальні енергетики. Українська компанія представила VR-електростанцію на CES 2019
Українські та білоруські розробники представили на CES технологію, яка дозволяє тренувати працівників теплоелектростанцій за допомогою систем віртуальної реальності.
Головна виставка споживчої електроніки СES 2019 Лас-Вегасі сьогодні добігає кінця. Як уже писало НВ, вісім українських стартапів представили там свої розробки і показали світу фотоапарати з паперу, блокноти, які не можна пошкодити, смарт-нашийники для тварин і багато іншого.
Одну з технологій, яку не можна назвати повністю українською, презентували на стенді білоруського стартапу Teslasuit. Українська енергетична компанія ДТЕК, разом з Teslasuit і вітчизняним стартапом Sensorama розробили віртуальний симулятор теплоелектростанції (ТЕС).
Спільна розробка дозволяє поліпшити процес навчання персоналу на ТЕС. Учні зможуть практикуватися в більш безпечному середовищі, оскільки віртуальна система буде імітувати різні етапи виробництва через VR-окуляри.
Але, це не означає, що працівники не будуть отримувати реальних відчуттів при проходженні тренувальних випробувань. Білоруський смарт-костюм Teslasuit інтегрує віртуальне зображення з тактильною технологією.
VR Training Simulator - це навчальний курс для співробітника, який включає набір завдань для ремонту окремих вузлів електростанції. Як розповів НВ директор з інновацій ДТЕК Емануеле Вольпе, інтеграція з костюмом Teslasuit дозволяє практикуватися у віртуальному середовищі силової установки, не піддаючи себе ризику.
За допомогою спеціальних сенсорів, система передає візуальні, слухові, тактильні та рухові відчуття, має різні температурні режими, імітує шуми і вібрації, а в разі недотримання інструкцій (торкання до предмета під напругою голими руками), - попереджає про небезпеку, впливаючи на частини тіла.
В цей же час, біометрична система Teslasuit аналізує показники працездатності і фізичного стану людини.

У ДТЕК впевнені, що така розробка значно прискорить навчання, допоможе працівникам ефективно запам'ятовувати алгоритм дій на виробництві та формувати м'язову пам'ять без ризику для здоров'я.
Компанія створила перше демо навчального курсу і планує запустити технологію на своїх підприємствах. Але, коли саме система буде впроваджена - говорити поки що рано.
Подібні VR-технології вже активно використовують на багатьох передових виробництвах. Компанії не тільки навчають своїх співробітників, але й конструюють нову продукцію або покращують попередні розробки. Наприклад, гігант авіабудування Airbus кілька років тому представив віртуальну систему, яка дозволяє проектувати інтер'єр літака.
А напередодні торішніх зимових Олімпійських ігор, Samsung представила смарт-костюм для ковзанярів, який визначав положення тіла в просторі, відстань між кінцівками, від стегна до льодової поверхні тощо.
Точні дані миттєво передавалися на смартфон тренера, і смарт-костюм вібрував біля зап'ястя, якщо спортсмен допускав помилки.
Читайте також: Знайдеться все. Пошуковик Microsoft Bing занадто доброзичливий до дитячого порно - дослідження
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.