Вчені заявили, що відеоігри позитивно впливають на психологічне здоров’я людей

16 листопада 2020, 18:33

Вчені з Оксфордського університету заявили, що відеоігри не викликають залежності, а навпаки покращують психічне здоров’я і самопочуття людей.

Про це повідомляється на сайті Оксфордського університету.

Дослідники провели дослідження на основі даних від 3270 геймерів, які грали в Plants vs Zombies: Battle for Neighborville і Animal Crossing: New Horizons.

Відео дня

«Гравці, які отримують щире задоволення від ігор, відчувають себе більш позитивно», — один з головних результатів експериментів. Як відзначили гравці в анкетах, чим більше часу вони присвячували грі і прогресу в ній, тим щасливішими вони себе відчували.

Провідний автор роботи Ендрю Пшибільскі уточнив, що вони враховували саме реальний витрачений на гру час, а не той, про який заявляли гравці.

REUTERS / Benoit Tessier
Фото: REUTERS / Benoit Tessier

«Наші результати показують, що відеоігри не обов'язково шкодять вашому здоров'ю. Є багато інших психологічних факторів, які сильно впливають на самопочуття людини. Насправді гра може позитивно впливати на психологічне здоров'я людей, а обмеження відеоігор може обмежити ці позитивні речі», ㅡ зазначає Пшибильські.

Серед головних висновків вчений зазначив, що не час є найголовнішим фактором задоволення і гарного впливу відеоігор, а суб'єктивний досвід — тобто, комусь досить і години гри, а комусь, щоб «насититися», потрібно пограти п'ять годин.

Але не варто поспішати з висновками, попереджає вчений. Наприклад, якщо у людини є проблеми в житті, то відеоігри навряд чи допоможуть йому відчувати себе щасливішими.

«Я впевнений, що якщо експеримент буде продовжено, то ми дізнаємося і про токсичний вплив ігор», — додає він.

Показати ще новини
Радіо НВ
X