Від віртуального порно до штучного інтелекту. 4 iгровi технології, які змінюють світ

26 листопада 2017, 08:32
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Комп'ютерні ігри, які ще до недавна вважалися дитячою розвагою, перетворилися на глобальну індустрію, здатну зрівнятися з кіно

Згідно з наявними даними, зараз цей ринок оцінюється в $75 млрд.

При цьому такий різкий розвиток ігр кардинальним чином вплинув не тільки на саму галузь, але і подарував світові цілу низку нових технологічних досягнень.

Відео дня

Представляємо добірку новітніх технологій, які дали сильний поштовх розвитку ігровій індустрії, знайшовши при цьому застосування і в інших сферах.

Віртуальна реальність

Однією з найбільш інтригуючих технологій є віртуальна реальність.

Завдяки їй користувач може зануритися практично в будь-яке ігрове середовище, реалістичність якого зростає з кожним роком.

Крім того, геймерам більше не потрібно надягати собі на голову громіздкі шоломи, так як їх місце тепер зайняли більш компактні пристрої, як, наприклад, Oculus Rift, HTC Vive чи Sony PlayStation VR.

Ігрові компанії після перших успіхів VR оцінили її перспективи, і наразі існує вже досить багато відповідного контенту.

Крім того, на віртуальну реальність звернули увагу і представники кіноіндустрії.

Втім, поки що найкраще в даному напрямку розвивається порно.

Доповнена реальність

На відміну від віртуальної, доповнена реальність використовує реальний світ, наповнюючи його графічними елементами.

Вже на 2016 рік ринок AR оцінювався в $1,2 млрд, розбурхуючи уяву як дітей, так і дорослих.

На це значною мірою вплинув тріумф Pokemon Go, яка стала найуспішнішою мобільного грою в історії.

У ній гравцям необхідно, використовуючи AR-технологію, шукати в реальному світі монстрів з відомого аніме.

При цьому поєднання реального середовища з доповненою реальністю виявилося надзвичайно перспективним не тільки в ігровій індустрії.

Наприклад, доповнена реальність вже зараз використовується в медицині, допомагаючи медикам, як в навчанні, так і безпосередньо в роботі.

На думку експертів, постійний розвиток технологій дозволить AR все більш вдосконалюватися, а інтерес інвесторів, в свою чергу, буде спонукати цей сектор ринку до подальшого розвитку.

Мобільні платформи

Вплив ігор не оминув і мобільні платформи.

Саме через ігрову індустрію, а не заради фото і серфінгу по соцмережах смартфони та планшети наповнюють все більш потужним залізом.

За останній час ринок мобільних ігор виріс більш ніж на 20% в порівнянні з 2015 роком, і, судячи з усього, це зростання лише продовжиться.

При цьому ігри будуть ставати все більш вимогливими, через що мобільним технологіям доведеться йти в ногу з часом, створюючи все більш потужні гаджети.

Штучний інтелект

На думку відомого британського вченого і популяризатора науки Стівена Гокінга, незважаючи на те, що штучний інтелект здатен вирішити безліч світових проблем, він також може привести до деградації людства.

Втім, подібним застереженням навряд чи вдасться затьмарити необмежені можливості, які можуть з'явитися у людей завдяки ШІ.

Головний поштовх у розвитку штучного інтелекту дала, знову ж таки, ігрова індустрія, яка потребувала алгоритмів, що імітують поведінку людини.

І хоча перші ШІ не могли і думати про проходження тесту Тьюрінга, зараз самонавчальні програми стали реальністю.

Щоправда, голосові помічники в смартфонах ще далекі від того, щоб називатися справжнім штучним інтелектом в науковому розумінні, але функції цих програм вже зараз дозволяють їм вести з людиною осмислений діалог.

Звичайно, в штучному інтелекті зацікавлені і інженери-робототехніки, однак зараз на порядку денному у них, в першу чергу, розробка механізмів, які відповідають за рух машин.

Проте, коли цей ступінь буде пройдено, для створення розумного андроїда їм неодмінно може знадобитися ШІ.

НВ

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X