Дякуємо геймерам. Відеогра Assassin's Creed може стати в пригоді в реставрації Нотр-Дам-де-Парі

17 квітня 2019, 12:30

При відновленні згорілого і зруйнованого Собору Паризької Богоматері можна використовувати відеогру Assassin's Creed Unity, розробники якої створили максимально точну копію головного паризького храму.

Після пожежі в одному з історичних символів Парижа - Нотр-Дам-де-Парі - влада Франції пообіцяла відновити будівлю протягом п'яти років. Одним із джерел інформації про собор для реконструкторів можуть стати розробки із гри Assassin's Creed Unity.

Відео дня

Як передає видання The Next Web , незважаючи на те що сюжет Assassin's Creed Unity є квазі-історичним і не відповідає дійсності, автори відеоігри використовували реальні локації і виконали багато роботи для їх точної візуалізації.

У грі існує спеціальний режим, в якому користувачі можуть просто досліджувати локації і вивчати історичні місця. Зокрема, одне з головних місць для сюжету Assassin's Creed Unity - Собор Паризької Богоматері, або Нотр-Дам-де-Парі, який є найбільшою спорудою в грі.

В інтерв'ю виданню The Verge в 2014-му дизайнер Ubisoft - компанії-розробника Assassin's Creed - Керолін Майоусс запевняла, що витратила два роки на моделювання храму, і цей собор становив 80% її роботи над грою.

Ubisoft
Фото: Ubisoft

"Вона ознайомлювалася зі світлинами, щоб отримати правильну архітектуру, працювала з художниками текстур, щоб переконатися, що кожна цеглина була такою, якою має бути. Вона навіть попросила істориків допомогти їй точно визначити картини, які висіли на стінах", - писали журналісти The Verge.

Крім реальних історичних даних про Нотр-Дам-де-Парі, дизайнеру довелося домалювати до храму шпилі, які з'явилися набагато пізніше, ніж описаний в грі період Французької революції. Автори вирішили, що сучасним користувачам, на яких орієнтована гра, буде незвично дивитися на відомий храм без шпилів.

Тож на момент виходу Assassin's Creed Unity в 2014-му розробники створили одну з найбільш точних і детальних копій головного паризького собору. Гравці могли пересуватися всередині будівлі, забиратися практично в будь-яку його точку, де головний герой Арно Доріан міг попрактикуватися в своїй акробатичній майстерності.

Крім популярної відеогри, реставраторам можуть стати в пригоді і 3D-моделі, які розробив історик Ендрю Таллон, зокрема цифрова тривимірна копія Нотр-Дам-де-Парі.

Технологія лазерного сканування, використана істориком, дозволяє відтворювати максимально точні копії будівель, за якими можна не тільки дізнатися деталі про їх структуру, а й помітити прорахунки в давніх конструкціях. Такі об'ємні 3D-моделі будівель по всьому світу зберігають величезну кількість даних про споруди і можуть мати від декількох десятків до декількох сотень гігабайт інформації.

"Вперше в історії дослідження готичної архітектури лазерна технологія дозволяє заявити про певні речі досить точно. Спочатку я встановлюю мережу цілей, які розташовані в просторі. Пізніше потрібно визначити щільність сканування і роздільну здатність. Лазерний сканер надсилає промінь і визначає точну відстань до об'єктів, вимірюючи кількість часу, протягом якого промінь проходить від початкової точки до точки, в яку він спрямований", - зазначив Ендрю Таллон в інтерв'ю National Geographic в 2015-му.

Лазерний промінь може проходити встановлені точки сотні тисяч разів на секунду, що зрештою дозволяє створити точний тривимірний простір будь-якої будівлі, з детальною інформацією про її пропорції і масштаби.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X