Просто звірі! Щурів навчили грати в DOOM II

23 листопада 2021, 10:21
Щурів навчили проходити рівень на движку DOOM II (Фото:Viktor Tóth)

Щурів навчили проходити рівень на движку DOOM II (Фото:Viktor Tóth)

Сучасні технології дозволили лабораторним щурам проходити рівні знаменитого шутера DOOM II без втручання людини.

Нейроінженер Віктор Тот навчив гризунів блукання лабіринтами і знищення монстрів.

"Я створив віртуальну реальність для гризунів з нуля і навчив трьох щурів в автоматичному режимі, без ручного втручання, щоб вони перетинали коридор, візуалізований у движку DOOM II", - пише Тот.

Відео дня

В експерименті брали участь три восьмитижневі лабораторні щури Long Evans, названі на честь творців шутера: Джона Кармака, Джона Ромеро та Тома Холла. Після нетривалих тренувань щури навчилися самостійно проходити рівень до кінця без допомоги господаря.

«Хоча я реалізував механізми для подальшого навчання щурів стрільбі по монстрах у грі, мені не вистачило часу, щоб насправді посилити цю їхню поведінку», - додав він.

В установці VR для гризунів є кулька з полістиролу, яка відстежується датчиками руху, і щур підвішений на ній за допомогою ременя безпеки. Перед твариною є вигнутий монітор ПК, який відображає ігрове середовище, і невелика трубка з солодкою водою, яку щур може пити, коли робить «правильні» речі: тобто використовується позитивне підкріплення для навчання тварини.

Гризуни проходили рівень на движку DOOM II, виконаний у формі довгого коридору з дверима та кількома ворогами-імпами, які не стріляли у відповідь, а лише перегороджували шлях.

Звичайно, виникає питання, чи справді щури «грають» у DOOM якимось значущим чином або просто бігають по м'ячу за винагородою.

Раніше НВ писав, що програміст з Іспанії Мікель Кемпс Ортеза створив капчу у вигляді класичної гри DOOM і запропонував скачати її всім охочим та встановити на своєму сайті.

Ортеза створив капчу, яку захочеться пройти кілька разів – за відведений час потрібно вбити певну кількість демонів із гри DOOM. Вороги не нападають, єдиний ризик, з яким зіткнеться користувач, - не встигнути вбити всіх демонів. Щоправда, канонічність трохи зіпсована — у капчі використано пістолет, якого немає у грі.

Охочі завантажити та встановити таку перевірку на свій сайт можуть зробити це через платформу Product Hunt.

Ви зможете встановити різні налаштування - включити музику з гри, встановити необхідну кількість вбитих ворогів та час. "Капчі не повинні бути нудними", - пише розробник.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X