На ім'я Sophy. Названий найкращий у світі водій у грі Gran Turismo, і це не людина

15 лютого 2022, 10:45

Команда під керівництвом Sony AI — дослідницького підрозділу компанії зі ШІ - розробила повністю штучного гравця на основі машинного навчання.

Цей алгоритм виявився здатним не лише вчитися та освоювати гру, а й перевершувати найкращих у світі гравців-людей.

Gran Turismo від Sony - одна з найбільших серій гоночних ігор усіх часів, продано більше 80 млн. копій по всьому світу. Але жоден із цих мільйонів гравців не є найшвидшим.

Відео дня

Агент ШІ під назвою Gran Turismo Sophy використав глибоке навчання з підкріпленням для відпрацювання гри ерсія Gran Turismo Sport), керуючи до 20 автомобілями одночасно, щоб прискорити збір даних і доопрацювати власне поліпшення.

Всього через кілька годин вивчення того, як керувати фізикою гри - освоєння того, як застосовувати швидкість і гальмування, щоб краще залишатися на трасі, - ШІ виявився швидшим, ніж 95 відсотків гравців-людей в еталонному наборі даних. Щоб не відставати від цих 5 відсотків, GT Sophy подвоїла зусилля.

"Алгоритм тренувався ще дев'ять або більше днів, накопичивши більше 45 000 годин водіння, скидаючи десяті частки секунди, поки його час кола не перестав покращуватися", - пояснює команда в новому дослідницькому документі, що описує проект.

« Завдяки цій тренувальній процедурі GT Sophy досягла надлюдських результатів у гонці на час на всіх трьох трасах ... із середнім часом кола, який приблизно дорівнює найкращому зареєстрованому часу кола людини», - зазначили вчені.

При тестуванні GT Sophy завдання полягало у освоєнні тактики гри та тяги. ШІ також повинен був досягти успіху в гоночному етикеті — навчитися перемагати суперників відповідно до принципів спортивної поведінки, поважати траєкторію руху інших автомобілів та уникати зіткнень. Зрештою, жодна з цих проблем не виявилася проблемою.

Що це означає для майбутнього, поки що невідомо, але цілком можливо, що одного разу такі системи можна використовувати для керування реальними транспортними засобами з кращою керованістю.

Раніше НВ писав, що Porsche оголосила про проект Virtual Roads, метою якого є дати водіям можливості їздити своїми улюбленими вулицями не виходячи з дому.

Проект хоче прискорити трудомісткий процес перетворення реальних магістралей у віртуальні дороги за допомогою смартфона та програми.

Слід зазначити, що сучасні технології оцифрування доріг використовують лазери як сканери. Однак це може зайняти місяці, а то й роки, включаючи розробку самої гоночної відеоігри. Porsche хоче скоротити цей термін у майбутньому, коли віртуальні дороги стануть загальнодоступними.

Це стало можливим завдяки програмному забезпеченню, розробленому Way Ahead Technologies. Програма використовує такі технології, як штучний інтелект, для захоплення дороги та навколишніх її елементів, таких як бар'єри та дерева. Потім вони відтворюються якнайшвидше у цифровому 3D-форматі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо NV
X