Рада безпеки РФ розпорядилася позбавити користувачів онлайн-ігор і соцмереж анонімності

27 листопада 2017, 11:02
У Росії Рада безпеки РФ доручила Мінкомзв'язку розробити спільно з ФСБ додаткові обмеження для всіх інтернет-ресурсів, які дають користувачам можливість обмінюватися повідомленнями, зокрема онлайн-ігор

Йдеться про обов'язкову ідентифікацію за номером мобільного телефону, а також передачу цих даних силовим структурам, передає РБК.

Раніше в межах так званого диктаторського закону Ярової операторів зобов'язали передавати ФСБ ключі шифрування від листування користувачів, однак ідентифікувати їх вони були не зобов'язані.

Відео дня

Водночас, за словами головного аналітика Російської асоціації електронних комунікацій Карена Казаряна, нові вимоги спецслужб є надлишковими.

"Вимоги "закону Ярової" роблять пропозицію про додаткову ідентифікацію користувачів неактуальною і надлишковою. Оператори вже ідентифікують абонентів за чинним законодавством", - заявив він.

Ще більш дивним Казарян вважає поширення вимоги на онлайн-ігри.

"Соцмережі в принципі і зараз запитують у користувачів номер мобільного телефону для підтвердження аккаунта. Судячи з усього, міф про терористів, які спілкуються в масових багатокористувацьких онлайн-іграх, все ще актуальний", - зазначив він.

Поправки до "диктаторського закону" мають набути чинності 1 січня 2018 року.

Раніше повідомлялося, що глава Кремля Володимир Путін підписав "диктаторський пакет Ярової", який передбачає розширення повноважень силовиків і посилення покарань.

Він, зокрема, посилює контроль за листуванням громадян, зобов'язуючи операторів зв'язку і "організаторів поширення інформації" півроку зберігати зміст повідомлень користувачів і надавати держорганам засоби для їх розшифровки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X