Огляд Lineage II: Revolution – від любові до ненависті один крок

3 грудня 2017, 07:02
Мобільна гра Lineage II: Revolution – це насамперед красива графіка, в яку загорнута епічна халтура

Дуже мало мобільних ігор можуть викликати у мене емоції. Не важливо, погані чи хороші, як то кажуть: «Байдужість гірша за ненависті». Ось Lineage II: Revolution одна з таких. Грає і той факт, що це ж «лінійка» – продовження тієї самої ММОшки, яка полонила купу геймерів свого часу, та ще й для мобілок.

Відео дня

В цьому огляді я хочу розповісти вам історію: ви зможете відчути моє ставлення до гри від першого запуску, до моменту написання цього тексту.

З чого починаємо?

Після запуску Lineage II: Revolution вас зустріне красива катсцена, в якій пояснюють зав'язку сюжету. Тут я відразу подумав, що розробники заморочили: написали такий-сякий сюжет і навіть зрежисували непоганий ролик. Після масштабної бойової сцени мене кинуло в меню вибору персонажа, де я з посмішкою зустрів красиві моделі героїв у високій роздільній здатності.

Lineage II: Revolution
Lineage II: Revolution Фото:

Споконвічно на вибір надано три класи: воїн, маг і розбійник. Всі професії застосовні до різних рас: ельф, темний ельф, дворф і людина. Вибрати можна як брутального мужика, так і сексі-ельфійку.

Після вибору персонажа мене пустили у «відкритий» світ Lineage II: Revolution, для проходження основної сюжетної лінії. Досить корисна штука, яка навчить вас, як бігати, битися, дихати, використовувати руни, прокачувати зброю і всяке таке. Також тут ви зможете набрати початковий рівень для персонажа.

За перші десять хвилин я зрозумів, що чекати від місцевих квестів більшого, ніж збирання вовчих хвостів за дорученням археолога не варто. Сумно і те, що розробники навіть не намагаються, якосю це діло урізноманітнити. Перед кожним завданням NPC намагаються мотивувати гравця виконати те чи інше доручення, але виходить це не дуже. Час від часу мене вчили новим штукам на кшталт: поліпшення речей, розподілу очок навичок і так далі, але це не особливо розбавляє ігровий процес.

Lineage II: Revolution
Lineage II: Revolution Фото:

Що всередині?

На щастя, крім сюжетної кампанії ви зможете зайняти себе проходженням вежі випробувань, рейдами підземель, як поодинці, так і з співкланівцями і виконанням щоденних завдань. Не можу сказати, що вони особливо веселі та зможуть розбавити нудну біганину в сюжетній кампанії, але на безриб'ї самі розумієте.

У відкритому світі Lineage II: Revolution гравець може зайняти себе хіба що гріндом, тупим і нещадним. Влаштовувати геноцид мобів доведеться багато і часто, оскільки досвід особливо не сиплеться, а щоб нормально проходити підземелля доведеться набрати рівень. На превеликий жаль, весь світ гри, хоч і красивий, але абсолютно порожній і я б сказав: «погано зроблений з точки зору геймдизайну».

У великих містах ви зустрінете торговців, ковалів та інших бариг, у яких можна купити всяку всячину. Справа в тому, що вони абсолютно ні до чого; купівля і поліпшення спорядження винесено в меню.

Lineage II: Revolution
Lineage II: Revolution Фото:

Вам не потрібно ходити в довгі походи, щоб набити собі лут, а потім продати його одноокій ельфійці з четвертим розміром – ви просто відкриваєте меню і продаєте непотрібне шмаття. Або ж його можна пустити на видатковий матеріал для підвищення рівня вже наявного спорядження, шляхом знищення накопиченого.

Підземелля і рейди на босів також мають свій розділ в меню. Більше не потрібно збиратися великою компанією, проходити небезпечні локації на карті, щоб дістатися до потрібного місця. Цей факт не просто вбиває веселощі, він ще відбиває бажання досліджувати світ Lineage II: Revolution.

Присутні на мапі гравці також не приносять користі. З ними можна поговорити, запросити в групу або клан, та й все мабуть. PVP режим запхали в арени, де ви з іншим персонажем, керованим штучним інтелектом, воюєте за рейтинг в списку.

Купівля спорядження – це взагалі окрема історія. Гравець не зможе окремо купити собі меч, але може вибити його з лутбокса за ігрову або реальну валюту. І чим дорожча заповітна шухляда, тим крутіше шмаття вам випаде. На щастя розробники особливо не тиснуть і регулярно дарують валюту і скрині за різні активності, зокрема й вхід в гру. Це спрощує збір шмаття, але на більш пізніх етапах гри цього буде мало.

Lineage II: Revolution
Lineage II: Revolution Фото:

Спрощує ігровий процес і присутня кнопка автобою, автоекіпіруванняі і автоматичного проходження квестів. По суті, вам більше не потрібно грати в гру – вона й сама з цим непогано справляється. Найтрагічніше – це автопроходження квестів, яке включається відразу після взяття завдання. Розробники ніби намагаються нав'язати цю систему, вирішуючи все за гравця.

В іншому ж цим можна не користуватися, а сама функція призначена для гріндерів, які цілодобово грають в ММО на мобілках і вилазять до вищих позицій рейтингу. Але в основному це викликає негативні емоції, оскільки ці функції спрощують гру, вбиваючи геймплейні елементи. Більше не потрібно підбирати екіпіровку під себе, гра сама одягне на гравця все найкраще, та ще й мобів буде бити, щоб підняти рівень.

Відчуття халтури

Чим більше я грав у Lineage II: Revolution, тим сильніше розумів, наскільки велика це халтура з боку розробників. Вони зробили дуже красиву, за мобільними мірками гру, але забули про головний аспект – геймплей.

Гра дуже проста, нудна і з масою урізання. Відкритий світ абсолютно даремний і служить лише для грінду. Додаткові активності зводяться до того, щоб бігати і вбивати монстрів, тільки заради того, щоб вбивати монстрів, а внутрішньоігровий менеджмент геть відсутній. Навіть фанати оригінальної другої "лінійки" розуміють, яка це халтура.

вердикт:

4/10

Автобій і лутбокси з 10. У грі дуже красива обгортка, але геть зіпсований геймплей. Можу рекомендувати тільки найзапеклішим фанатам великої версії ММО і тим, кому більше нічим зайнятися.

Показати ще новини
Радіо НВ
X