Легка прогулянка. Штучний інтелект обіграв чемпіонів світу з гри Dota 2

15 квітня 2019, 12:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

OpenAI Five - команда нейронних мереж, які пройшли навчання в Dota 2, - перемогла команду чемпіонів світу Team OG в Сан-Франциско.

Це являє собою грандіозне досягнення в розробці системи глибокого навчання, повідомляє The Next Web .

У цьому виді тренувань бот навчається не тому, як грати, а тому, як навчитися володіти грою, з'ясовуючи, які з дій приносять нагороди. Довгострокова мета полягає в тому, щоб краще зрозуміти ці системи і застосовувати їх в інших областях, таких як робототехніка.

Відео дня

Боти OpenAI навчалися з підкріпленням і незалежно один від одного. Тобто вони потрапили в гру без попереднього програмування і налаштувань і змушені були вчитися методом проб і помилок. Сполучаться, що ШІ використовував тактику, яка приводила до короткостроковій вигоді, при цьому система оживляла загиблих героїв навіть на початку сутички.

Команда OpenAI Five завершує публічні демонстрації можливостей системи і переходить до створення програмного забезпечення, що дозволяє людям взаємодіяти з нейронними мережами в грі. Але перед цим вона відкриває платформу під назвою Arena, яка дозволить любителям Dota 2 взяти участь в поєдинках 5 на 5 і спробувати обіграти нейромережу.

Dota 2 - одна з найскладніших ігор і найпопулярніших дисциплін в кіберспорті. У ній гравці, розділені на дві протиборчі команди по п'ять чоловік, грають за одного з 113 персонажів з унікальними і змінними характеристиками.

На відміну від шахів і гри го, Dota 2, як і багато комп'ютерних дисципліни, є грою з неповною інформацією: суперники не знають всього, що роблять опоненти, і значну роль грає пророкування дій опонентів. Це дає людині шанс.

До недавнього часу штучний інтелект не міг змагатися з людьми в MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), до яких відноситься Dota 2, але останнім часом ситуація змінилася.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X