Клин клином. Розробники авіасимулятора застосували вірус для боротьби з піратами

20 лютого 2018, 17:51

Компанія Flight Sim Labs, яка спеціалізується на доповненнях і сервісах для авіасимулятора Microsoft Flight Simulator, вбудувала в установник спеціальний шкідливий код.

Цей код активізувався тільки для піратських версій гри, повідомляє MotherBoard.

Після обговорення на сайті Reddit гравці звинуватили компанію Flight Sim Labs у впровадженні в свою продукцію шкідливого ПО, призначеного для розкрадання облікових даних користувачів. Шкідливий код був виявлений в доповненні A320-X для Flight Simulator X вартістю $100 - симуляторі моделі літака Airbus A320.

Відео дня

Згідно з повідомленням користувача Reddit під псевдонімом crankyrecursion, одна з версій доповнення містить файл test.exe, який є перейменованим варіантом додатку Chrome Password Dump і призначений для добування паролів з внутрішньої бази Chrome.

Представники Flight Sim Labs заявили, що інструмент навмисно впроваджений в мод і є частиною DRM-захисту. Test.exe запускається тільки в тому випадку, якщо копія доповнення - піратська. При запуску неліцензованої копії гри програма витягувала імена користувачів і паролі з браузера Chrome, а потім відправляла їх на сервери FSLabs.

Засновник і власник Flight Sim Labs Лефтеріс Каламарас підтвердив, що в одну з версій установника дійсно був доданий шкідливий код, який повинен був допомогти спіймати одного конкретного пірата.

"Ми виявили через IP-адреси, що конкретний зламник використовував Chrome для зв'язку з нашими серверами, тому ми вирішили безпосередньо записати його інформацію - і тільки його інформацію, оскільки у нас було дуже чітке уявлення про те, який серійний номер використовувався хакером. Тепер ми розуміємо, що люди дуже засмутилися через це. Ми просимо вибачення", - написав Каламарас.

Компанія вже випустила оновлену версію свого установника, на цей раз без перехоплювача паролів.

"У той час як більшість наших клієнтів розуміють, що боротьба з піратством - це складна і постійна битва, яка іноді вимагає рішучих заходів, ми розуміємо, що деяким з вас було незручно від використання цього конкретного методу. Саме з цієї причини ми завантажили оновлений установник, який не включає файл перевірки DRM", - пояснив Каламарас.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X