Злочин і покарання для богів. Історія Кратоса з гри God of War

5 травня 2018, 18:02

God of War (2018) заніс Кратоса, головного героя гри, у світ скандинавської міфології. "Привид Спарти" став розсудливим, обзавівся сім'єю і став зовсім іншою людиною. Ось історія героя, без якої ви не відчуєте всю красу сюжету популярної ігрової серії.

Але минуле Кратоса далеко не настільки спокійне, а насичене помстою, зрадою і морем крові богів. Сьогодні ми озирнемося назад і дізнаємося, як Кратос отримав звання бога війни, і що змусило його розпочати життя з чистого аркуша.

Відео дня

Бог війни мертвий! Хай живе бог війни (God of War)

Колись Кратос був простим смертним генералом спартанського війська. На його рахунку безліч успішних військових походів, але один змінив життя героя назавжди. У війні проти варварів Кратос був повалений їх королем. Не бажаючи вмирати, він уклав контракт з богом війни Аресом, який дарував йому життя і Клинки хаосу. Натомість олімпійський бог попросив послугу - знищити село, жителі якго поклоняються Афіні.

Кратос без коливань взявся за виконання наказу, навіть не здогадуючись про справжні плани бога війни. Арес вирішив очистити Кратоса від людяності. Напередодні він таємно привів до села дружину і дочку спартанця, який в пориві гніву випадково їх вбиває. Коли воїн усвідомив, що накоїв, було вже пізно. Боги прокляли Кратоса і змішали попіл убитих дружини і дочки з його шкірою, обіливши її. За це спартанець отримав прізвисько "Привид Спарти".

Кратос більше не хотів служити Аресові і пішов допомагати іншим богам. Бажаючи помститися богу війни, спартанець закликає Афіну, яка переконує його вбити Ареса, обіцяючи натомість прощення решти пантеону. Кратос погоджується і вирушає до оракула за допомогою. Той розповідає йому про скриньку Пандори, сила якої здатна вбити Ареса.

Кратос знаходить артефакт у храмі на спині титана Кроноса, якого покарали за участь у Великій війні. Забравши скриньку Пандори, воїн натикається на свого колишнього покровителя. Вступивши з ним в смертельний бій, Кратос програє і падає в Підземний світ. Незабаром він вибирається з ув'язнення і одразу йде до Ареса, щоб помститися за скоєне.

У черговій сутичці Кратос забирає у Ареса артефакт і використовує його силу, щоб стати богоподібним. За допомогою знайденої сили спартанець вбиває бога війни, звільняючи Афіни. Боги не пробачили Кратоса, в розпачі він вбиває себе і кидається в Егейське море. Афіна рятує воїна і підносить його на Олімп, нарікаючи новим богом війни.

Помста занепалих (God of War II)

Ставши новим богом війни, Кратос не бажає спілкуватися з іншим Пантеоном, і незабаром приєднується до спартанського війська в поході на Родос. У бою бога війни ранить орел, який забирає його силу і оживляє Колоса Родоського. У битву Кратоса з живою статуєю втручається Зевс, який передає спартанцю Клинок Олімпу, вимагаючи натомість божественну силу воїна. Кратос перемагає Колоса, але знесилений від отриманих поранень. Зевс розповідає, що саме він був тим орлом, який відібрав силу і пропонує приєднатися до богів Олімпу. Кратос відмовляється, за що отримує квиток у підземний світ.

Кратоса рятує Гея, Богиня Землі і Мати Титанів, яка розповідає про зраду Зевса і пропонує помститися. Для помсти спартанцю необхідно відшукати Сестер Долі, які можуть змінити час і запобігти смерті Кратоса.

Спартанець вирушає до лігва Тифона, сина Богині Землі, і відбирає у нього лук, щоб убити Прометея. Убивши титана, він отримує силу, що звільняє Пегаса, який допомагає Кратосу дістатися до Острова Творіння. Дорогою бог війни вбиває Тесея, щоб зруйнувати "Ворота часу", які закривають шлях на острів. Він також зустрічає Атласа, який проводить його до Палацу долі і розповідає про секретну зброю для перемоги над Зевсом.

Прибувши на острів, Кратос зустрічає Сестер Долі - Лахесис і Атропо, які відмовляються допомагати. За це бог війни вбиває їх і забирає "Нитку долі", яка допоможе повернутися до моменту зради Зевса.

Кратос наздоганяє Зевса і ранить його Клинком Олімпу, але в битву втручається Афіна. Вона заважає воїну убити бога грому, адже тоді Олімп впаде. Кратос не бажає нічого чути і знову атакує Зевса, але Афіна кидається під меч і жертвує собою. Перед смертю богиня розповідає Кратосу, що він син Зевса, якого той вигнав з Олімпу через острах бути скинутим. Спартанець повертається в минуле і рятує титанів перед поразкою у Великій Війні. Повернувшись у сьогодення, він має намір зруйнувати Олімп.

Останні дні богів (God of War III)

Кратос разом з титанами починає сходження на Олімп, але боги об'єднали зусилля і скинули загарбників з гори. Спартанець виявився в самому низу, біля входу в царство Аїда. Тепер йому належить знову піднятися на Олімп, попутно вбивши всіх богів, щоб зібрати їх силу для фінальної битви.

У цьому йому допоможе Афіна, яка знайшла нову сутність і зрозуміла, що поки Зевс живий у людства немає надії. Вона розповіла про джерело сили Зевса - Полум'я Олімпу. Якщо його знищити, то він втратить свою міць і буде вразливий. Щоб відшукати полум'я, Афіна вручила Кратосу Клинки Вигнанця, які вкажуть шлях до сили.

Дорогою з царства Аїда, Крастос зустрічає бога-коваля Гефеста. Він розповідає про свою дочку Пандору, яку у нього забрав Зевс. Спартанець також дізнається, що Полум'я Олімпу смертельне для кожного, хто його торкнеться. Щоб вибратися з підземного царства, Кратос вбиває Аїда і відбирає його зброю, поглинаючи душу.

Наступною жертвою Кратоса став бог сонця Геліос. Бог розповів, що перемогти Зевса можна тільки увійшовши в Полум'я Олімпу. Спартанець не повірив Геліосу і відірвав йому голову, яку надалі використовував як ліхтар. Після смерті Геліоса, Сонце сховалося, а світ вкрила темрява.

Знайшовши Полум'я Олімпу, Кратос виявляє скриньку Пандори, з допомогою якої він убив Ареса. У цей момент до нього знову приходить Афіна, яка розповідає, що в артефакті ще є сила, здатна вбити Зевса. Ось тільки Скриньку потрібно відкрити, а ключ - дочка Гефеста. Там же Кратос зустрічає Гермеса, якому він відрубує ноги і забирає його Крилаті Сандалі.

Кратос повертається до Гефеста і розповідає йому, що хоче використовувати Пандору для помсти Зевсу. Бог ковальства не міг цього допустити і придумав план обману. Він відправив спартанця до Кроноса, мовляв, в його шлунку знаходиться камінь Омфала, з якого можна викувати потужну зброю. Кратос перемагає титана і приносить камінь ковалеві, чим дуже його дивує. Гефест кує з каменя електричні клинки і намагається вбити спартанця, за що платить власним життям.

Кінець богів

Кратос знаходить Пандору і добирається разом з нею до Полум'я Олімпу, де їх вже чекав Зевс. Він намагався перешкодити Пандорі зайти в полум'я, адже тоді воно буде знищене. Раптово Кратосу стало шкода жертвувати дівчинкою заради власної помсти, і він також намагається її зупинити. Але їх спроби були марні, і Пандора самовільно заходить в Полум'я Олімпу, знищуючи його. Після цього Кратос відкриває скриньку Пандори, але та виявляється порожньою. Спартанець знову накидається на Зевса.

Раптово в бійку вривається Гея, яка сама хоче помститися Зевсу. Вона намагається розчавити Кратоса і олімпійського бога, але противники застрибують всередину Матері Землі і б'ються вже там. В результаті Кратос одним ударом протикає Зевса Мечем Олімпу, приковуючи його до серця Геї. Але бог грому повстає у вигляді примари і намагається вбити спартанця.

Привид Зевса приголомшує Кратоса і засилає його у власні кошмари. Спартанцю допомагає вибратися голос Пандори, яка говорить, що надія - його головна зброя. Прокинувшись, спартанець знаходить в собі сили остаточно вбити Зевса. Знову з'явилася Афіна, яка привітала Кратоса з перемогою, але спартанець говорить їй озирнутись навколо: людей більше не залишилося.

Афіна вимагає повернути силу, заточену в скриньці Пандори. Кратос розповів, що артефакт був порожній, і тоді Афіна зрозуміла, що він ввібрав всю надію, а зло, що таїться в скриньці, заразило богів Олімпу. Богиня запевняє спартанця, що знає як впоратися з цією силою, але Кратос розкриває її справжні наміри. Бог війни пронизує себе Мечем Олімпу, звільняючи надію і даючи людству майбутнє. Стікаючи кров'ю, він падає до урвища і зникає назавжди.

Одіне, стережися

Ось так закінчилася історія бога війни, яка повернула Кратоса до людського життя. Спартанець здійснив свою помсту, що дозволило йому відпустити минуле. Прибувши на скандинавські землі, він опинився в новому, але не менш небезпечному місці. Тепер тільки Одіну відомо, що чекає Кратоса в його смертному майбутньому.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X