Десятки тисяч користувачів постраждали від вірусу на офіційному сайті Minecraft

19 квітня 2018, 10:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За останні 30 днів майже 50 000 облікових записів Minecraft були заражені шкідливими програмами, призначеними для переформатування жорстких дисків і видалення даних.

Гравці завантажували з офіційного сайту заражені вірусом скіни - файли, які змінюють зовнішній вигляд головного героя Minecraft, йдеться в блозі розробників антивіруса Avast.

Відео дня

Шкідливий код досить простий, схожий можна знайти на сайтах, які надають покрокові інструкції про те, як створювати віруси за допомогою Notepad. Судячи з усього, розповсюджувачі вірусу не є професійними кіберзлочинцями. Однак, проблема полягає в тому, що заражені скіни можуть бути законно завантажені на веб-сайт Minecraft.

Антивіруси легко виявляють проблему, але багато гравців ігнорують попередження, оскільки завантажують файли з офіційного сайту.

Станом на січень 2018 року у Minecraft було 74 мільйони гравців по всьому світу - це майже на 20 мільйонів більше, ніж у минулому році. Однак тільки невеликий відсоток від загальної бази користувачів активно завантажує змінені скіни. Більшість гравців використовують версії за умовчанням, надані Minecraft. Це пояснює низьку реєстрацію випадків зараження. Незважаючи на невелику кількість, можливості для ескалації високі, враховуючи кількість активних гравців по всьому світу.

Частіше за інших в Minecraft грають люди у віці від 15 до 21 року, на їх частку припадає 43% користувацької бази. Хакери, можливо, намагалися отримати вигоду з більш вразливої ​​групи користувачів, що грають в гру, якій довіряють їх батьки та опікуни.

Представники Avast зв'язалися з компанією Mojang, творцем Minecraft, над усуненням уразливості вже працюють.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X