Брудні гроші. Гру Fortnite стали використовувати для фінансових махінацій

16 січня 2019, 14:25

Злочинці використовують надзвичайно популярну відеогру Fortnite для відмивання грошей за допомогою ігрової валюти.

Журналісти та аналітики компанії Sixgill довели, що бізнес по відмиванню грошей через гру зростає, йдеться в розслідуванні видання Independent .

Онлайн гра Fortnite стала популярною серед дітей і підлітків, тому що вона безкоштовна і доступна на будь-якій великій ігровій платформі. Але гроші, витрачені в грі на покупку одягу, зброї та інших предметів, також зробили її популярною серед кіберзлочинців.

Відео дня

Вкрадені дані кредитних карт використовуються для покупки V-баксів - віртуальної валюти, для покупки предметів в грі - в офіційному магазині Fortnite. Продаючи V-бакси гравцям зі знижкою, злочинці можуть ефективно "відмивати" гроші.

V-бакси зі знижкою продаються оптом в даркнеті - прихованому розділі Інтернету, доступному тільки за допомогою спеціального програмного забезпечення - а також в невеликих кількостях у відкритій мережі, зокрема, через Instagram і Twitter.

"Злочинці скоюють шахрайство з використанням карт і отримують гроші в і з системи Fortnite з відносною безкарністю", - сказав Бенджамін Премінгер, старший аналітик розвідки в Sixgill.

Поки неясно, скільки прибутку злочинці змогли отримати через відмивання грошей, хоча Sixgill виявив, що за 60 днів 2018 року на аукціоні eBay було продано ігрової валюти Fortnite на суму понад $ 250000. Дані фірми також показують, що кількість згадок про Fortnite в даркнеті зросла в останні місяці.

Розробник Fortnite Epic Games не відповів на запит від The ​​Independent, і експерти з безпеки кажуть, що фірма робить недостатньо для запобігання незаконній діяльності на своїй платформі.

"Схоже, що Epic Games жодним чином не пригнічує злочинну діяльність, пов'язану з Fortnite. Хоча повністю зупинити таку злочинну діяльність вкрай складно, можна зробити декілька кроків для пом'якшення цього явища, включаючи моніторинг передачі цінних товарів в грі, виявлення гравців з великими запасами V-баксів", - підкреслив Бенджамін Премінгер.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X