Відеоігри та культурне життя СНД: як Wargaming відзначала День танкіста. Блог Ігоря Нікітіна

22 вересня 2018, 07:59

У матеріалі про вплив відеоігор на поп-культуру я торкався теми World of Tanks. Йшлося про те, що зараз практично кожен чоловік грає в "танчики" або, хоча б, чув про них.

Я часто спостерігав в барі суперечки "танкістів" про нове оновлення, яке зіпсувало черговий хороший танк. Або ж хвалебну розповідь про минулу гру. Навіть були випадки, коли захоплення WoT замінювало футбол. Тоді це була пара прикладів, але 9 вересня мені вдалося подивитися на справжні масштаби впливу.

Відео дня

Так говорять цифри

Почалося все з презентації, на якій Wargaming розповідала про статистику серед гравців World of Tanks. За словами компанії, в СНД танки зібрали 40 млн гравців, а у світі - 160 млн. При бажанні "танкісти" могли б заснувати власну державу. До того ж це була б одна з найщасливіших країн: понад 70% гравців підтвердили, що щасливі.

Можливо, це пов'язано зі способом життя гравців в WoT. За тим же опитуванням, 47% користувачів займаються спортом на любительському рівні і стежать за своїм здоров'ям. Якщо запропонувати гравцям в WoT картоплю фрі або салат, то 65% виберуть свіжі овочі, а 68% в якості напою виберуть воду. Це цікаво, адже зазвичай геймерів представляють вічно сидячими любителями фаст-фуду і газованої води.


Є ще кілька чинників, які впливають на щастя гравців. Наприклад, вони рідко контактують з іншими людьми, вважаючи за краще добиратися на роботу на машині. У той же час користувачі World of Tanks люблять обговорити гру. В середньому 45% "танкістів" обговорюють з друзями новини, оновлення та діляться щасливими моментами. До того ж більшість гравців полюбляють кішок.

Виходить, що середньостатистичний гравець в World of Tanks - щасливий дорослий чоловік, який стежить за своїм здоров'ям і любить кішок. Це руйнує другий міф, пов'язаний з віком геймерів. Більшість сучасних відеоігор розраховані на аудиторію 16-18 років, але Wargaming зайняли окрему вікову нішу. Саме через обраний сеттинг і позиціонування, вони стали популярними і вклинились к чоловічу культуру поряд з футболом.

Заділ на майбутнє

Окрім цікавої статистики, журналістам показали нову розробку Wargaming - World of Tanks AR з використанням доповненої реальності. Поки що у компанії є лише демо-версія, але проект вже виглядає цікавим.

Гра використовує камеру пристрою, щоб сканувати оточення і зводити віртуальні споруди. На презентації використовувався стіл з мітками для гри, щоб програма розуміла, де саме розставляти будівлі. Зі сторони людям здається, що людина з планшетом просто бігає навколо столу, але насправді гравець розглядає віртуальні споруди з усіх боків.

З геймплейної точки зору така технологія не підходить для стандартного бою, але відмінно лягає на тематичну стратегію. Замість одного танка гравець зможе керувати армією і дивитися на поле бою з усіх боків, переміщаючи смартфон у просторі. Така фішка здорово б освіжила жанр стратегій.


Крім відеоігор, технологія доповненої реальності стане в нагоді при навчанні. Замість статичних експонатів в музеях можна ставити стенди з доповненою реальністю, де буде запускатися симуляція битв за участю цієї техніки. Це також можуть бути інтерактивні таблички з описом експоната. У деяких містах біля пам'ятників встановлено QR-коди, які відкривають доступ до спеціальної сторінки з описом. Раз вже діти і дорослі так прикипіли до смартфонів, то потрібно це використовувати.

День танкіста

Продовжилося знайомство з аудиторією World of Tanks вже в парку під час святкування Дня танкіста. Завдяки Wargaming спочатку радянське свято для військових перетворилося на сімейний день для дорослих і дітей.

Дивлячись на відвідувачів розумієш, що статистика Wargaming сказала правду, і велика частина аудиторії - дорослі чоловіки. До того ж вони вже встигли знайти свою жінку і навіть нажити спільних дітей. Спеціально для таких пар в парку зробили зону "матері і дитини". Якщо хочеться відпочити, то за "квітами життя" доглянуть аніматори, які влаштують дітям конкурси та інші розваги. До того ж на дитину можна почепити стікер з номерами телефонів батьків.

По самому парку розкидані активності, з конкурсами та настільними іграми. В окремій зоні навіть стояли військові, які показували хлопчикам і дівчаткам сучасну зброю. На свято прийшла і дорожня поліція - вона навчала дітей правилам дорожнього руху.

Але знайшлася в парку розвага, яке мене по-справжньому здивувала. На березі озера встановили якусь арку і поставили біля неї вусатого чоловіка у військовій формі. Ні, це не просто масовка, а такий собі священик, який проводив "танкоодруження". Сімейні пари підходили до арки, давали бойові клятви вірності і вступали у "бойовий союз".

Мені вдалося застати процес "танкоодруження" дорослої пари, яка має 21 рік спільного життя. На перший погляд проста активність, але бажаючих було багато, і довга черга не закінчувалася навіть увечері.

Друга хвиля подиву настала під час виступу Студії Грек, які співали пісні про World of Tanks. Нехитрий текст розповідав про легендарні танки, безглузді бойові ситуації та інше. На YouTube такі кліпи збирають по 500 тис. переглядів, навіть знайшовся ролик на 1,8 млн переглядів.

Спустившись в коментарі до відео Студії Грек я помітив стик двох аудиторій. Молодняк зазвичай плювався і не розумів приколу, але більш доросла аудиторія виявилася лояльною і тепло сприймала такі відео.

Подібна фанатська творчість робиться співтовариством для спільноти і показує зацікавленість гравців. Навіть у проектах з аналогічною тематикою аудиторія менш активна.

В кінці журналістам показали природне місце існування "танкістів" - ігрову зону на 200 комп'ютерів. Враховуючи побачене, аудиторію можна розділити на два типи: підлітки і батьки з дітьми. Найчастіше поруч ще стояла дружина, яка млосно поглядала на годинник, поки її чоловік з дитиною билися з іншими гравцями.

Всього на День танкіста зібралося 200 тис. осіб з 10 країн світу. Краєм вуха навіть почув історію про двох фанатів з України, які самі придбали квитки в Білорусь, щоб побувати на святі. На сотні гектарів Wargaming розставила 70 арт-об'єктів, 100 фудкортів, ігрову зону на 200 комп'ютерів, а також велику сцену, на якій увечері виступала українська група "Бумбокс".

Цей захід показав, як відеоігри вклинюються в культурне життя суспільства. На святі знайшлося місце геймерам і звичайним людям, але головне те, що комп'ютерна гра стала частиною національного свята.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X