Вченим вдалося зняти Нептун наземним телескопом краще, ніж Хабблом

21 липня 2018, 16:50
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Астрономам Європейської Південної обсерваторії вдалося отримати чіткі знімки Нептуна та далекого зоряного скупчення за допомогою приймача MUSE на наземному телескопі VLT і нової системи адаптивної оптики. Про це повідомляється на сайті обсерваторії.

Відзначається, що за якістю отримані зображення перевершують аналогічні знімки, зроблені космічним телескопом Хаббл.

За даними обсерваторії, аналогічні системи встановлюються і на інших наземних телескопах, що дозволить в подальшому отримувати зображення астрономічних об'єктів у видимому діапазоні довжин хвиль з чіткістю, яка не поступається орбітальним обсерваторіям, і краще вивчити їхні властивості та еволюцію.

Відео дня

Комплекс оптичних телескопів VLT (Very Large Telescope) є однією з найпотужніших наземних систем для спостереження за космосом. Телескоп розташований у Чилі та складається з чотирьох основних 8,2-метрових телескопів і чотирьох додаткових 1,8-метрових телескопів.

За допомогою VLT астрономи можуть отримувати інформацію про далеких галактиках, екзопланетах, зоряних скупченнях і системах, а також більш екзотичних об'єктах – чорні діри, нейтронні зірки і залишках наднових.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X