У Казахстані в кургані виявили понад 3 тисячі стародавніх золотих виробів

22 липня 2018, 11:02

У Казахстані в Тарбагатайському районі Східно-Казахстанської області під час розкопок кургану Елеке Сази археологи виявили приблизно 3 тисячі виробів із золота, датованих 8-7 століттями до нашої ери. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на прес-службу акима області.

Зазначається, що під час вивчення Тарбагатайського масиву, було виявлено 200 курганів. У процесі розкопок поховання Елеке-2 було знайдено понад 3 тисячі золотих виробів.

Відео дня

"Серед них є унікальні речі, яких більше немає у жодному могильнику. Наприклад, жіночі сережки-дзвіночки, пластини з чотирма заклепками, жіноче намисто з дорогоцінними каменями. Також серед них є спорядження з золота для коней", – йдеться в повідомленні.

За інформацією археолога Зейнолли Самашева, велика кількість цінних знахідок у цьому кургані дають можливість припустити, що в ньому можуть бути поховані чоловік і жінка – царські персони або люди, які належали до еліти сакського суспільства.

"Вражає технологія виготовлення виробів: золотий круговий бісер, яким прикрашали одяг чоловіків і жінок, свідчить про те, що наші предки володіли технологією мікропайки, а також мали величезні знання в галузі металургії", – йдеться в повідомленні.

Всі знахідки дають змогу припустити, що у людей того часу були розвинені технології, металургійна спеціалізація, а значить, були відкриті розрізи, шахти, видобуток руди, збагачення, плавлення й отримання кінцевого продукту.

"Була глибока індустріальна культура. Це повністю змінює образ кочового народу", – заявив аким області Даніал Ахметов.

Наразі розкопки курганів у Тарбагатайськогму районі тривають.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X