Проспали апокаліпсис. П'ять страшних прогнозів щодо майбутнього Землі, які так і не збулися

11 листопада 2018, 07:02

Експерти ООН передбачили, що озоновий шар може повністю відновитися через 40 років. Проблема, яка здавалася катастрофічною 20 років тому, тепер, схоже, втрачає свою актуальність. З огляду на це, НВ склало топ наукових і ненаукових прогнозів про долю людства, які не справдилися.

"Усі брешуть" - саме так говорив герой Г'ю-Лорі, цинічний лікар-наркоман з культового американського телесеріалу. Звісно, в епоху постправди і "новин пласкої Землі" улюблена фраза Доктора Хауса повинна стати життєвим слоганом кожної людини. Але, як показує практика, не всі звикли сумніватися в інформації, яку довгі роки прийнято вважати достовірною.

Відео дня

Наприклад, днями фахівці з Організації Об'єднаних Націй (ООН) заявили, що озоновий шар Землі у Північній півкулі має повністю відновитися до 2030-го, а на всій планеті - до 2060-го. За словами експертів з ООН, вирішальну роль у цьому відіграв Монреальський протокол 1987 року, що ввів заборону на виробництво хімічних речовин, які руйнують озоновий шар.

Хоча в недавньому розслідуванні The New York Times, журналісти з'ясували, що багато заводів у Китаї, як і раніше, використовують заборонені Монреальським протоколом речовини, ігнорують екологічні норми і наражають на небезпеку все живе на планеті.

І суть навіть не в тому, що зараз поновилися суперечки між вченими, які доводять, що їхня робота принесла реальний результат, і скептиками, впевненими, що захисний шар в атмосфері відновився б сам собою. Суть у тому, що "озонова страшилка", яка здавалася незворотною і нездійсненною проблемою в 1990-х, тепер може втратити свою актуальність.

З огляду на це НВ згадує найгучніші прогнози сучасності, які так і не збулися.

Коллайдер-вбивця

Вражаюче, але для багатьох жителів Землі головною загрозою існування нашої планети останні 10 років були не ядерні війни, глобальний голод або навіть атака інопланетян. Масова публіка боялася запуску Великого адронного коллайдера (ВАК), який мав прискорювати заряджені частинки для наукових досліджень.

До того ж сіяли паніку навіть "експерти": у 2008-му колишні співробітники Комісії ядерної безпеки США Вальтер Вагнер і Льюїс Санчо заявили, що ВАК може знищити людство.

Пару не влаштовувало, що дослідження можуть привести до створення чорної діри на Землі і появи так званої "дивної матерії", яка може змінити гравітаційне поле нашої планети.

Згодом вчені зі Швейцарії спростували припущення Вагнера і Санчо, довівши, що чорні діри можуть з'являтися тільки на субатомному рівні і відразу ж зникати, а наявність "дивної матерії" взагалі є антинауковою теорією.

Замість прогнозованого апокаліпсису, за 10 років роботи коллайдера, дослідникам вдалося відкрити Бозон Хіггса, підтвердити існування багатьох дрібних частинок і зробити ще низку важливих відкриттів у сучасній науці.

Пташиний грип

Сьогодні назва цього вірусу сприймається вже не з такою тривогою, як наприкінці 2000-х.

Тоді хвороба здавалася реально страшною, оскільки в усі дзвони задзвонила авторитетна Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ). Після спалаху епідемії в період з 2003-го до 2006-го країни пообіцяли виділити приблизно $2 млрд на боротьбу з недугом.

Координатор ООН Девід Новарро заявляв, що подія є досить серйозною. "Сьогодні ми бачимо, що світ дійсно турбується і хоче побороти загрозу пташиного грипу і можливу глобальну епідемію", - розповів Новарро The New York Times.

Його колеги з ВООЗ припускали, що тільки в 2006-му приблизно 150 млн людей будуть заражені вірусом H5N1.

Прогноз вийшов трошки перебільшеним: за даними тієї ж ВООЗ, з 2003-го до 2014-го було зафіксовано 701 випадок зараження пташиним грипом, і 407 з них мали летальний результат.

150-річні люди


Біохімік доктор Бернард Луї Стрехлер, який вивчав процеси старіння людини, був упевнений, що клітини людського організму є головною проблемою тривалості життя.

Оскільки з часом вони втрачають здатність розділятися, Стрехлер запропонував замінити старі клітини на нові, і тоді, за його словами, ми могли б жити "дуже довго, якщо не вічно".

Вчений помер у 2001-му у віці 76 років від серцевого нападу, але на піку своїх досліджень в середині 1970-х він встиг обнадіяти весь світ досить гучною заявою: виступаючи на конференції Федерації експериментальної біології, дослідник з Каліфорнії спрогнозував, що люди будуть жити по 150 років до кінця 20-го століття.

На жаль, мрія доктора Стрехлера не здійснилася досі і, більше того, не має особливих перспектив у найближчому майбутньому. Хоча, як раніше писало НВ, російський медіамагнат Дмитро Іцков планує повністю перенести особистість людини в роботизований комп'ютер і надати світу " цифрове безсмертя" вже у 2045-му.

Пророцтва Ванги


Значний вплив на масову думку мали не тільки вчені, а й балканська провидиця Вангелія Пандева Гуштерова a.k.a. Вангелія Сурчева a.k.a. Вангелія Димитрова a.k.a. баба Ванга.

За деякими даними, екстрасенс передбачила такі катастрофи, як аварія на Чорнобильській АЕС і теракти у Всесвітньому торговому центрі Нью-Йорка 11 вересня 2001-го.

Але найвідоміше пророцтво Ванги куди серйозніше: "сучасному Нострадамусу" приписують прогноз про Третю світову війну 2010-2014.

В цей час Землю мали сколихнути численні ядерні вибухи, масове застосування хімічної зброї, війни між представниками різних релігій і повне винищення населення Європи.

Нагадаємо, Ванга померла у 1996-му у віці 85 років від раку.

Кінець світу Майя


Ну і, звичайно ж, не можна обійтися без найголовнішого передбачення 21-го століття.

У трактуваннях календаря стародавнього південноамериканського племені Майя, які стали популярними в медіа, йшлося, що перехід до наступної шостої ери Землі мав відбутися 21 грудня 2012 року.

Ця інформація стала клондайком для жовтої преси і псевдовчених, що піарилися на заявах про глобальний катаклізм і справжній Армагеддон.

Для обізнаних дослідників такі прогнози не становили й найменшої цінності, оскільки кінець світу 2012 не мав жодних практичних доказів і тільки відволікав суспільство від реальних кліматичних проблем на планеті.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X