Звірі страх втратили. Австралійські сумчасті перестали боятися дінго всього за 13 поколінь

7 червня 2018, 21:26

Карликові сумчасті кволи позбулися страху перед хижаками після того, як їх переселили на ізольований острів.

Тварини перестали боятися хижих собак динго всього за 13 поколінь, повідомляє Phys.org.

Тріо дослідників з Університету Мельбурна і Університету наук про життя в Сіднеї виявило популяцію ссавців, які втратили свій страх перед хижаками всього за 13 поколінь. У своїй статті, Кріс Джоллі, Джонатан Уебб і Бен Філліпс описують, до чого призвела захисна ізоляція на окремий острів карликових кволів.

Відео дня

Карликові кволи колись населяли великі регіони в північній Австралії. Після прибуття людей їх кількість різко скоротилася через появу отруйних очеретяних жаб. Щоб запобігти зникненню сумчастих, захисники навколишнього середовища захопили кілька тварин і випустили їх на двох невеликих островах недалеко від узбережжя Австралії. Це здавалося чудовим успіхом, оскільки популяції кволів на островах різко зросли.

Задоволені своїми результатами, екологи спробували отримати вигоду зі свого успіху, повернувши кволів в рідне середовище. На жаль, експеримент пройшов не так, як планувалося. Протягом всього 21 місяці більшість кволів загинули. Причиною були отруйні жаби, а дінго, які полювали на тварин. Це стало несподіванкою для команди, тому що до ізоляції карликові кволи змогли вижити на території з дінго.

Щоб перевірити, чому так сталося, вчені провели експеримент, в якому взяли участь три групи кволів: ті, що виросли на материку, які виросли на островах, а також народжені в неволі нащадки обох груп. Кожної особини представили три коробки з кормом, дістати який можна тільки просунувши морду в отвір, покритий шерстю дінго. Дослідники вимірювали як час, який кволи проводили поруч з коробкою, так і кількість корму, яке їм вдалося з'їсти.

Виявилося, що материкові кволи витрачали більше часу на дослідження коробок з кормом і менше з'їдали. Так само поводилися їх нащадки, що виросли в неволі. Але острівні кволи не реагували на шерсть дінго і були сміливіше. Тобто всього через 13 років кволи перестали боятися дінго, оскільки втратили цей інстинкт.

Це дослідження показує, що поведінка, яке засноване на страху перед хижаками, може бути втрачена дуже швидко і що це може зробити неможливим повернення тварин на багатий хижаками материк.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X