Зубастий малюк. Вчені виявили родича тиранозавра, який був розміром з койота

8 травня 2019, 08:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Палеонтологи знайшли на території штату Арізона два скелети стародавнього мініатюрного тиранозавра, який володів надзвичайно потужною силою укусу.

Тварини були зростом близько метра, вони отримали ім'я Suskityrannus hazelae, пише Science Alert .

Поява перших з відомих родичів тиранозаврів датується приблизно 150 млн років тому, а величезні динозаври цього сімейства - тиранозаври, як вважається, з'явилися приблизно 81 млн років тому. Інформації про те, що було в проміжку, досить мало, але вчені змогли встановити, що Suskityrannus hazelae жили приблизно 92 млн років тому.

Відео дня

Палеонтологи вважають, що рідкість знахідок є результатом підвищення рівня моря, яке затопило континенти, розмиваючи відкладення і зменшуючи можливість збереження кісток.

Suskityrannus hazelae розмірами схожий на койота: згідно вченим, він становив в довжину приблизно 25-32 сантиметри і важив не більше 20-40 кілограмів. Все його тіло було всього лише трохи більше черепа Тираннозавра Рекса. Обидва скелети належали динозаврам-підліткам, так що, можливо, вони б зросли більше, але, ймовірно, не набагато.

Але, не дивлячись на свої невеликі розміри, крихітний тираннозавр не був сутулим. Його щелепа вказує на те, що у нього був би дуже сильний укус, як і у більш пізніх тиранозаврів. Тварина може допомогти палеонтологам з'ясувати, чому тираннозавриди змінилися так різко і так швидко.

Цікаво, що ноги і щелепи S. hazelae були влаштовані приблизно так само, як і у його далеких нащадків. Це, як вважають вчені, говорить про те, що тиранозаври навчилися швидко бігати і розгризати кістки задовго до появи найбільших представників цього сімейства.

"Неясно, чому ці тварини радикально змінили так багато аспектів своєї анатомії та біології в середині крейдяного періоду. Це, можливо, було пов'язано з деякими змінами навколишнього середовища, що відбуваються в цей час, хоча рідкісні викопні дані роблять це важким для перевірки", - підкреслили автори роботи.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X