Зрозуміти і пробачити. Британські будівельники зламали давню платформу поблизу Стоунхенджа

7 грудня 2018, 08:04

Археологи звинуватили державну будівельну компанію в тому, що її співробітники випадково просвердлили велику діру через 6000-річну структуру поблизу Стоунхенджа.

Під час підготовчих робіт в тунелі будівельники пробурили отвір глибиною близько трьох метрів, повідомляє британська Guardian.

Дорожні інженери проводили буріння в місцевості Блик Мід, приблизно в півтора милях від всесвітньо відомого неолітичного кільця каменів Стоунхендж. Це розгнівало археологів, які говорять, що інженери просвердлили триметровий отвір через штучну платформу з кременю і кісток тварин. У свою чергу, будівельники заявили, що їм не відомо про будь-яке пошкодження стародавніх артефактів.

Відео дня

Вчені запевняють, що 6000-річна платформа, через яку була пробурена діра, зберегла залишки копит турів, гігантської доісторичної великої рогатої худоби, яка вимерла кілька сотень років тому.

"Це пародія. Ми дуже старалися викопати цю платформу і копита турів. Ми вважаємо, що мисливці вважали цю область священним місцем ще до Стоунхенджа. Ці корови-монстри були вдвічі більше звичайної худоби. Вони забезпечували їжу для 300 осіб, тому їх шанували", - каже Девід Жак, старший науковий співробітник в Університеті Букінгема.

Ще однією проблемою, пов'язаною з будівництвом тунелю і естакади було можливе падіння рівня грунтових вод.

"Якщо рівень грунтових вод впаде, все залишки органічної речовини будуть знищені. Можливо, тут є сліди, які були б самими відчутними ознаками життя в Стоунхенджі. Якщо рештки не збереглися, ми ніколи не зможемо зрозуміти, чому Стоунхендж був побудований", - журиться Девід Жак.

Місцевість Блик Мід є частиною всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, разом зі Стоунхенджем. Компанія Highways England стверджує, що їй невідомо про будь-яке пошкодженні археологічних шарів на місці будівництва тунелю.

Раніше НВ повідомляло, що завдяки новій технології дослідники змогли дізнатися кого ховали в кромлехі Стоунхенджа. Наукова робота, опублікована в журналі Scientific Reports, говорить, що відомі блакитні камені Стоунхенджа, ймовірно, були транспортовані більш ніж за 200 км від їх сучасного місцезнаходження. Вчені змогли довести це, знову розкопавши рештки похованих там людей. Як мінімум 10 з 25 похованих були з західного узбережжя Великобританії - Уельсу. Судячи з їх хімічного складу, камені таємничого вівтаря також перенесли звідти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X