Зроби сам. Фізики пояснили незвичайну особливість австралійських сумчастих

19 листопада 2018, 22:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американські вчені змогли пояснити, чому фекалії австралійських вомбатів мають кубічну форму.

Відкриття, за запевненнями дослідників, можна використати у виробництві, йдеться в статті EurekAlert!.

Справа в тому, що в даний час вомбати є єдиним відомим видом, здатним продукувати кубічні структури органічним шляхом. У будівництві куби виробляються методом лиття під тиском або екструзією, але фекалії вомбатов можуть допомогти людині створювати кубики іншим способом.

Відео дня

Як з'ясувала Патрісія Янг, докторант з машинобудування в Технологічному інституті Джорджії, унікальна особливість вомбатів пов'язана з незвичайною структурою стінок їх кишечника. Якщо подібну структуру вдасться змоделювати, це може бути використано в техніці.

Щоб змоделювати процес формування кубів, вчені вирізали шматок кишківника у недавно загиблої тварини і роздули його, використовуючи звичайну повітряну кульку. Виявилося, що стінки кишечника вомбатів мали вкрай незвичайну структуру - вони краще розтягувалися в ширину, ніж в довжину, причому їх еластичність плавно змінювалася, збільшуючись і зменшуючись приблизно в 2-3 рази.

На початку товстої кишки вомбатів є горизонтальні складки, які, мабуть, допомагають створити кубики, а її кінець гладкий, що дозволяє зберегти незвичайну форму посліду.

"Ми можемо вчитися у вомбатів і, сподіваюся, застосовувати цей новий метод для нашого виробничого процесу. Ми можемо зрозуміти, як переміщати матеріали з великою ефективністю", - підкреслила Патрісія Янг. За її словами, дослідження групи пов'язані з машинобудуванням і біологією, і їх результати цінні для обох областей.

Вчені відзначають, що така незвичайна форма посліду може бути пов'язана з тим, що вомбати використовують свої екскременти для того, щоб обмінюватися сигналами з родичами. Посліди кубічної форми рідше губляться і допомагають тваринам точніше визначати межі ділянок інших сімей і уникати конфліктів.

"Громадськість в Австралії дуже цікавило, як і чому вомбати створюють кубічні фекалії. Багато ідей висувалися для пояснення цього, але до цього ніхто не досліджував причину. Це було фантастичне співробітництво яке показує цінність міждисциплінарних досліджень для нових наукових відкриттів", - зізнався співавтор незвичайного дослідження, австралійський біолог Скотт Карвер.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X