Зовсім глобальне потепління. Люди підвищили температуру на Місяці

18 червня 2018, 21:08

У новій доповіді групи дослідників з університету Техасу йдеться, що люди, можливо, ненавмисно підвищили температуру Місяця під час місій Apollo.

NASA провело експеримент з моніторингу тепла на місячних посадкових майданчиках 15 і 17 між 1971 і 1972 роками. З'ясувалося, що температура області збільшилася на два-чотири градуси, пише The Next Web.

Відео дня

У липні 1971 року астронавти, які прибули на Місяць на кораблях Apollo 15 і Apollo 17, просвердлили шахти глибиною 2,3 метра для установки метеорологічних зондів. На місцях посадки велися спостереження за температурою на поверхні Місяця

Дослідники, очолювані Сейіті Нагіхарою, розшукали кілька втрачених касет NASA, які записували свідчення температури з квітня по червень 1975 року, а також спостереження до 1977 року. Нещодавно вчені завершили аналіз даних і прийшли до висновку, що головною причиною підвищення температури поверхні Місяця на 2 градуси став вплив астронавтів на породу.

На думку дослідників, астронавти, які ходили на Місяці, можливо, перемістили занадто велику кількість пилу з поверхні. Це оголило шар більш темної, що поглинає тепло грунту, який раніше не піддався впливу сонячних променів.

"Ми вважаємо, що в результаті діяльності астронавтів споживання сонячного тепла реголітом в середньому дещо збільшилося, що призвело до нинішнього потепління", - підкреслюють автори дослідження.

Раніше НВ повідомляло, що вчені знайшли докази наявності води на Місяці. Місячний метеорит, який виявили в пустелі північно-західної Африки, містить переконливі докази того, що на Місяці є достатній запас води. Вчені з Університету Тохоку в Японії визначили, що камінь складається з моганіта, мінералу, якому для формування потрібна вода.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X