22,7 млрд кілометрів від Землі. Зонд New Horizons сфотографував найвіддаленіший об'єкт, створений людиною

17 квітня 2021, 12:07

18 квітня о 15:42 за Київським часом New Horizons досягне позначки в 50 астрономічних одиниць (7,5 млрд км) від Землі. На честь цього команда зонда опублікувала знімок найвіддаленішого рукотворного об'єкта — космічного апарату Вояджер-1.

New Horizons стане п'ятим космічним апаратом, який подолає позначку в 50 астрономічних одиниць (7,5 млрд км)від Землі. 1 а.о. дорівнює середній відстані від Землі до Сонця — приблизно 150 млн км. Раніше від нашої планети на цю відстань віддалилися Піонер-10, Піонер-11, Вояджер-1 і Вояджер-2, пише NASA.

Відео дня

«Важко уявити щось настільки далеке. Одна річ, яка робить цю відстань більш зрозумілою — це час, який потрібен нам, будучи на Землі, щоб підтвердити, що космічний корабель отримав наші інструкції. З майже однієї миті воно дійшло до того, що зараз становить близько 14 годин», — пояснює Еліс Боуман, керівниця місії New Horizons в Лабораторії прикладної фізики Джонса Хопкінса.

NASA / Johns Hopkins APL / Southwest Research Institute
Фото: NASA / Johns Hopkins APL / Southwest Research Institute

Щоб відзначити досягнення New Horizons, вчені опублікували знімок зоряного поля, зроблений зондом 25 грудня 2020 року. На ньому зазначено розташування Вояджер-1 — найвіддаленішого від Землі об'єкта, які коли-небудь створила людина. Зараз він знаходиться на відстані приблизно 152 а.о. (22,7 млрд км) від Землі. Розглянути його на знімку досить важко, оскільки зонд значно тьмяніший за оточуючі його галактики та зірки. Визначити координати Вояджера вчені можуть завдяки постійному радіообміну зонда з Землею.

NASA / Johns Hopkins APL / Southwest Research Institute

Фото: NASA / Johns Hopkins APL / Southwest Research Institute

New Horizons вже давно став одним з найуспішніших зондів, які запускала людина. У лютому 2007-го він облетів Юпітер і за допомогою гравітації зумів скоротити час польоту до Плутона приблизно на три роки; він фотографував кільця Юпітера і допоміг зняти перше виверження вулкана в будь-якій точці Сонячної системи, окрім Землі.

У 2015 році він успішно досліджував систему Плутона, після чого скоїв найдальший обліт в історії, вперше сфотографувавши Пояс Койпера. Зараз New Horizons проводить унікальні дослідження пилового і плазмового середовища Поясу Койпера.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X