Зонд NASA Voyager-2, можливо, наблизився до кордонів Сонячної системи

9 жовтня 2018, 08:59

Детектори на борту Voyager-2 стали фіксувати збільшення енергії космічних променів - це означає, що зонд незабаром може вийти в міжзоряний простір.

Апаратура зонда показала п'ятикратне збільшення космічних променів з кінця серпня, пише Engadget.

Апарат Voyager-1 фіксував подібне збільшення в травні 2012 року, незадовго до того, як покинув Сонячну систему, тому його "близнюк", мабуть, також близький до виходу з нашої зоряної системи.

Відео дня

Команда місії попередила, що Voyager-2 знаходиться в іншому місці і рухається за іншою траєкторією, тому він не обов'язково незабаром вийде в міжзоряний простір. Межі самої геліосфери змінюються протягом 11-річного циклу Сонця, тому може пройти ще багато місяців до того, як апарат попрощається з Сонцем.

Коли це станеться, Voyager-2 буде всього лише другим рукотворним об'єктом, який увійшов в міжзоряний простір. Ймовірно, це остання подія подібного роду, про який встигнуть дізнатися більшість з тих, хто живе зараз на Землі.

Нагадаємо, Voyager-2 - космічний апарат, запущений NASA 20 серпня 1977 роки для досліджень далеких планет Сонячної системи. Місія Voyager-2 спочатку включала вивчення тільки Юпітера і Сатурна, а також їх супутників. Траєкторія польоту також передбачала можливість прольоту повз Уран і Нептун, яка була успішно реалізована. Швидкість видалення з Сонячної системи - 494 млн км на рік.

В кінці 2000-х планувалося, що за 10-20 років зонд вийде за межі Сонячної системи і виявиться в міжзоряному просторі. Але, можливо, ця подія відбудеться дещо раніше. Після цього зонд назавжди втратить зв'язок із Землею - потужності передавача не вистачить для прийому сигналу на Землі.

На початку 2018 року НВ повідомляло, що міжпланетна станція New Horizons зробила знімки космосу з рекордно віддаленій від Землі точки. У момент зйомки апарат знаходився в 6,12 мільярди кілометрів від Землі. Це ще далі, ніж був від Землі Voyager-1 28 років тому, коли зробив свій знаменитий знімок Блакитна точка - фото Землі з відстані 6,06 мільярдів кілометрів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X