Знахідка року. Як археологи виявили сліди легендарного «золотого» царя Мідаса - фото
НВ Преміум

Знахідка року. Як археологи виявили сліди легендарного «золотого» царя Мідаса

22 березня 2020, 11:48

Легендарний цар Мідас закінчив свої дні зовсім не так, як розповідають нам міфи

Археологи перетворюють міф на реальність: знайдено свідчення існування легендарного царства Мідаса, відомого пристрастю до золота, який ось уже кілька тисяч років є символом людської жадібності

Відео дня

Цієї зими група американських археологів вивчала стародавній курган в Центральній Туреччині та за допомогою місцевого селянина випадково знайшла в річці камінь зі стародавніми написами. Розглянувши уважніше, виявили, що камінь є хронікою поразки легендарного царя Мідаса від правителя загадкової цивілізації, про яку вченим поки нічого невідомо.

Цим вони займуться пізніше, а зараз вся увага направлена на Мідаса. Досі цей давній цар вважався чистою легендою. Зате якою легендою! Про неї чули навіть ті, хто прогулював уроки, на яких читали міфи та легенди Давньої Греції. Цар Мідас, що випросив у богів дар перетворювати все, чого торкається, на золото і потім перетворив на статую власну дочку, відомий не менше, ніж Нарцис або Прометей. Його ім'ям навіть названо один з видів сексуального розладу у жінок, пов’язаний з частою зміною партнерів.

Тепер археологи отримали реальний доказ існування царства Мідаса. А їхнє відкриття вже претендує на звання однієї з найвидатніших знахідок не тільки цього року, а й десятиліття.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X