Знову. Вчені спостерігали еволюцію галапагоських зябликів в дикій природі

24 листопада 2017, 16:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Теорія Чарльза Дарвіна про природний відбір грунтувалася на спостереженнях за галапагоськими зябликами. І ось ці птахи еволюціонували в новий вид

Дослідники змогли поспостерігати, як з'являвся новий вид на віддаленому острові Дафна Майор, пише Science Alert.

Є принаймні 15 видів галапагоських зябликів. Їх різноманітність допомогла знаменитому природодослідникові Чарльзу Дарвіну описати свою теорію еволюції шляхом природного відбору - тобто того, як мутації можуть допомогти видам краще пристосуватися до навколишнього середовища. І ось вчені з'ясували, що два з цих видів спарилися між собою, що призвело до появи нового виду птахів.

Відео дня

У 1981 році під час експедиції на острів Дафна Майор біологи помітили птицю, яка ніколи раніше не з'являлася на острові - великий кактусовий земляний зяблик (Geospiza conirostris). Швидше за все, самець прибув з іншого острова, пролетівши близько ста кілометрів. Він спарився з двома самками місцевого виду Geospiza fortis, і у них з'явилося потомство. Зазвичай таке потомство виявляється безплідним - але не в цьому випадку.

Нове покоління відрізнялося від усіх птахів острова розмірами, формою дзьоба і піснею. Місцеві зяблики чужинцями не цікавилися, тому їм довелося спаровуватися між собою. У 2002 - 2003 роках на острові трапилася посуха і загинули всі птахи нового покоління, крім двох.

"Коли дощі прийшли знову, пара з брата і сестри принесла 26 нащадків. Все, крім дев'яти вижили, щоб розмножуватися далі і робити жахливу кровозмісну лінію", - відзначають вчені.

Новий вид виявився більшим, ніж місцеві зяблики, тому птахам було простіше добувати їжу і виживати. У 2012 році популяція налічувала вже 23 особи, в тому числі 8 сімейних пар.

Зараз вчені оголосили, що це покоління - новий вид галапагоських зябликів. Це підтвердило геномне секвенування і аналіз фізичних характеристик. Першовідкривачі прозвали його "великим птахом".

"Ми не знаємо, чи виживе потомство великого птаха в довгостроковій перспективі. Але у неї є потенціал для успіху, і це прекрасний приклад того, як відбувається видоутворення. Чарльз Дарвін був би радий прочитати цю статтю", - розповів Лейф Андерссон з Уппсальского університету, який був співавтором дослідження.

Раніше НВ повідомляло, що британські синиці еволюціонували дещо несподіваним чином. Дослідники виявили, що синиці в Великобританії "відростили" довший дзьоб, щоб добиратися до кормів. На такі зміни вплинули годівниці для птахів, які люди роблять і розвішують в лісах і містах Британії.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X