Знайдений в Китаї вид мавп назвали на честь Люка Скайуокера

11 січня 2017, 17:34
Китайські вчені виявили новий вид мавп хулоків, який мешкає в тропічних лісах на південному заході країни

Новий вид назвали хулоком Скайуокера (Skywalker hoolock gibbon) на честь персонажа саги Зоряні війни Люка Скайуокера, пише Nplus1.

Хулоки — це представники сімейства гиббоновых, які мешкають в Бангладеш, Індії, Китаї і М'янмі. Вони досягають розміру від 60 до 90 сантиметрів і ваги до 8,5 кілограмів. Ці тварини ведуть денний спосіб життя, більшу частину часу проводячи на деревах.

Відео дня

Автори нової статті вивчали хулоків, що живуть на території провінції Юньнань. Поспостерігавши за ними деякий час, зоологи помітили, що ці тварини мають особливості, які відрізняють їх від родичів. Зазвичай у самців хулоків над очима знаходяться товсті білі брови, а на підборідді росте біла борода (у самок очі і рот обрамлені товстими білими кільцями). Однак у хулоків, за якими спостерігали зоологи, борода була коричнева або чорна, а брови тонше, ніж у представників інших видів.

З'ясувалося, що зоологи дійсно виявили новий вид. Він отримав назву Hoolock tianxing або хулок Скайуокера — почасти тому, що ієрогліфи в китайській назві тварини дослівно означають "рух небес", почасти тому, що автори роботи — фанати Зоряних воєн. За оцінками дослідників, на сьогодні на території Китаю мешкає близько 200 представників цього виду, однак точний розмір популяції невідомий.

Показати ще новини
Радіо НВ
X