Пандемія без вакцини. Як глобальна посуха зупиняє життя на Землі

26 червня 2021, 07:03
НВ Преміум

ООН випустила спеціальну доповідь, присвячену посусі. Брак води називають «наступною пандемією», а тому весь світ уже повинен продумувати свої кроки для вирішення надзвичайної кліматичної ситуації.

«Через зміни клімату, викликані діяльністю людини, частота та інтенсивність посух вже збільшилися в деяких регіонах земної кулі, особливо в тих, які вже зазнали браку води», — пишуть представники ООН у спеціальній доповіді, присвяченій посусі. Там попереджають, що середня температура по всій земній кулі невблаганно піднімається, а наслідки посух насамперед торкнуться тих регіонів, де вже спостерігаються проблеми з водою — особливо, якщо людство не схаменеться і не почне діяти.

Відео дня

Звіти та дослідження вчених про майбутні посухи, глобальне потепління та інші зміни клімату стали частиною нашого звичайного життя. Ці слова стали настільки буденними, що на них вже мало хто звертає увагу. Однак важливо розуміти — якщо зараз п'ята частина населення планети проживає в районах, потенційно схильних до ризику браку води, то відсутність реакції з нашого боку означає одне: незабаром таких людей буде більше.

У цьому столітті безпосередньо від посухи постраждали 1,5 млрд осіб, а економічні втрати приблизно за цей час оцінюються у $124 млрд. Автори доповіді роблять окремий акцент на тому, що ці цифри — це досить стримані оцінки, а в реальності шкода може бути набагато більш руйнівною.

«Засуха ось-ось стане наступною пандемією, від якої у нас немає вакцини. У найближчі кілька років більшій частині світу буде не вистачати води. Люди жили в умовах посухи 5000 років, але те, що ми бачимо зараз, зовсім інше. Людська діяльність посилює посуху і підсилює її вплив», — говорить спецпредставниця генерального секретаря ООН щодо зниження ризику лих Мамі Мізуторі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X