Вчені пропонують, що робити з вугіллям, нафтою і газом, щоб не вбити клімат Землі остаточно. Так, саме те, що ви подумали

11 вересня 2021, 07:03
НВ Преміум

Велика частина вугілля, нафти і газу мають залишитися незайманими, якщо людство не збирається остаточно добити клімат на Землі.

Місяць тому представники ООН вкотре нагадали людям про їх згубний вплив на клімат. Ми вже дійшли до точки, коли деякі кліматичні зміни стають незворотними через занадто швидке нагрівання планети. Весь світ потихеньку божеволіє, наввипередки оновлюючи температурні рекорди, які стають причиною масових пожеж.

Відео дня

У порівнянні із середньою температурою 1850–1900 років, глобальна температура поверхні Землі збільшилася приблизно на 1,1 °C. За оцінкою вчених, останній раз подібне зростання востаннє сталося приблизно 125 тис. років тому, коли планета оговталася від льодовикового періоду.

Одним з найяскравіших свідчень глобального потепління є Гренландія. Торік вчені констатували, що льодовики не встигають відновлюватися після танення. Крижаний щит Гренландії — друге за величиною крижане тіло в світі — далі втрачатиме лід, навіть якщо глобальні температури перестануть рости, зазначають вчені. 2021 рік позначився ще знаменнішою подією — вперше в історії опади на вершині Гренландії — приблизно в 3 км над рівнем моря — випали у вигляді дощу, а не снігу.

Експерти визнають — саме люди провокують глобальне потепління. Проблема не нова, про неї говорять уже тривалий час, проте досі ми не поспішали істотно змінювати уклад свого життя, щоб зберегти найважливіше, що у нас є — Землю. Британські вчені під керівництвом економіста з навколишнього середовища й енергетики Дена Велсбі з Університетського коледжу Лондона, пропонують, з чого нам потрібно почати — викопне паливо.

Показати ще новини
Радіо НВ
X