Ти чий? Об'єкт, який незабаром впаде на Місяць, може бути не ракетою SpaceX

14 лютого 2022, 10:22

Шматок космічного сміття, яке має врізатися в Місяць на початку березня, швидше за все, частина ракети, але китайської, а не SpaceX.

Згідно з оновленням, опублікованим астрономом Біллом Греєм, який написав програмне забезпечення Project Pluto, що використовується для відстеження навколоземних об'єктів, на Місяць має впасти ступінь китайської ракети Long March 3C.

Відео дня

Об'єкт названий WE0913A, і що б він не був, його розрахована траєкторія залишається правильною. Він має зіткнутися із зворотним боком Місяця 4 березня 2022 року, близько 12:25 за всесвітнім часом.

Початкова неправильна ідентифікація WE0913A була зроблена ще в 2015 році, після того, як ракета SpaceX доставила на навколоземну орбіту супутник NASA Deep Space Climate Observatory (DSCOVR). Зазвичай ракетні ступені залишають у космосі після того, як їхнє корисне навантаження було доставлено; як правило, вони призначені для того, щоб зрештою сходити з орбіти і згоряти при повторному вході в атмосферу Землі.

WE0913A був вперше помічений у 2015 році, і спочатку вважалося, що це астероїд. Грей визначив його як частину ракети після того, як виявив, що WE0913A пройшов повз Місяць через два дні після запуску місії DSCOVR, і з'єднав точки.

«Я думав, що це або DSCOVR, або якесь обладнання, пов'язане із цим. Подальші спостереження, однак, підтвердили, що WE0913A пролетів повз Місяць через два дні після запуску DSCOVR, і я, та інші спостерігачі дійшли висновку, що ототожнення нинішнього об'єкта з тим ступенем було помилковим», - написав Грей.

На помилку першим вказав інженер Джон Джорджіні із Лабораторії реактивного руху NASA.

Незабаром було знайдено іншого кандидата — частину  китайського апарату «Чан'е-5Т1», запущеного в жовтні 2014 року на ракеті Long March 3C як попередній тест місії з повернення місячних зразків.

Час запуску та місячна траєкторія майже точно збігаються з орбітою об'єкта, що зіткнеться з Місяцем у березні.

Раніше НВ писав, що наприкінці 2021 року засновник компанії SpaceX Ілон Маск заявив про необхідність змінити орбіту частини супутників Starlink через космічне сміття, яке виникло після того, як Росія випробувала в космосі зброю.

"Нам довелося змінити орбіти деяких супутників Starlink, щоб знизити ризик зіткнення з космічним сміттям", - заявив Маск.

Він також зазначив, що корабель SpaceX Dragon і МКС мають захисну поверхню, яка витримує потрапляння в них різних об'єктів.

Росія 15 листопада 2021 року випробувала ракети супутникового перехоплення з прямим виведенням на орбіту. Ракета вразила старий радянський супутник Космос-1408, що спричинило утворення уламків на низькій навколоземній орбіті.

Показати ще новини
Радіо NV
X