Ти чий? Об'єкт, який незабаром впаде на Місяць, може бути не ракетою SpaceX
Шматок космічного сміття, яке має врізатися в Місяць на початку березня, швидше за все, частина ракети, але китайської, а не SpaceX.
Згідно з оновленням, опублікованим астрономом Біллом Греєм, який написав програмне забезпечення Project Pluto, що використовується для відстеження навколоземних об'єктів, на Місяць має впасти ступінь китайської ракети Long March 3C.
Об'єкт названий WE0913A, і що б він не був, його розрахована траєкторія залишається правильною. Він має зіткнутися із зворотним боком Місяця 4 березня 2022 року, близько 12:25 за всесвітнім часом.
Початкова неправильна ідентифікація WE0913A була зроблена ще в 2015 році, після того, як ракета SpaceX доставила на навколоземну орбіту супутник NASA Deep Space Climate Observatory (DSCOVR). Зазвичай ракетні ступені залишають у космосі після того, як їхнє корисне навантаження було доставлено; як правило, вони призначені для того, щоб зрештою сходити з орбіти і згоряти при повторному вході в атмосферу Землі.
WE0913A був вперше помічений у 2015 році, і спочатку вважалося, що це астероїд. Грей визначив його як частину ракети після того, як виявив, що WE0913A пройшов повз Місяць через два дні після запуску місії DSCOVR, і з'єднав точки.
«Я думав, що це або DSCOVR, або якесь обладнання, пов'язане із цим. Подальші спостереження, однак, підтвердили, що WE0913A пролетів повз Місяць через два дні після запуску DSCOVR, і я, та інші спостерігачі дійшли висновку, що ототожнення нинішнього об'єкта з тим ступенем було помилковим», - написав Грей.
На помилку першим вказав інженер Джон Джорджіні із Лабораторії реактивного руху NASA.
Незабаром було знайдено іншого кандидата — частину китайського апарату «Чан'е-5Т1», запущеного в жовтні 2014 року на ракеті Long March 3C як попередній тест місії з повернення місячних зразків.
Час запуску та місячна траєкторія майже точно збігаються з орбітою об'єкта, що зіткнеться з Місяцем у березні.
Раніше НВ писав, що наприкінці 2021 року засновник компанії SpaceX Ілон Маск заявив про необхідність змінити орбіту частини супутників Starlink через космічне сміття, яке виникло після того, як Росія випробувала в космосі зброю.
"Нам довелося змінити орбіти деяких супутників Starlink, щоб знизити ризик зіткнення з космічним сміттям", - заявив Маск.
Він також зазначив, що корабель SpaceX Dragon і МКС мають захисну поверхню, яка витримує потрапляння в них різних об'єктів.
Росія 15 листопада 2021 року випробувала ракети супутникового перехоплення з прямим виведенням на орбіту. Ракета вразила старий радянський супутник Космос-1408, що спричинило утворення уламків на низькій навколоземній орбіті.