За що боролися. Американський онлайн-журнал наукової фантастики був заспамлений штучним інтелектом

Штучний інтелект може створювати есе, короткі тексти та навіть серйозні літературні твори (Фото:AndreyPopov/Depositphotos)
Літературне видання Clarkesworld, що роками публікувало науково-фантастичні оповідання, зіткнулося з величезним потоком заявок. Тексти у яких створили зовсім не фанати жанру, а нейромережа.
Зазвичай Clarkesworld постійно приймає заявки на публікацію творів, написаних аматорами наукової фантастики. Прийом припинявся лише у виняткових випадках, наприклад, у період проведення технічних робіт на сайті.
Нещодавно виданню довелося знову це зробити, але вже тому, що редакція не справляється з потоком текстів, згенерованих штучним інтелектом.
Головний редактор видання Ніл Кларк вважає це іронічним, оскільки протягом 17 років редакція будувала прогнози розвитку футуристичних технологій, а зараз зіткнулася з їхніми наслідками.
У цьому, на його думку, криється велика проблема, оскільки видання просто не встигає розглянути справжні заявки від талановитих авторів.
«З цими інструментами легко створювати сотні тисяч робіт за той час, за який автор-людина створила б, можливо, одну чи дві, — сказав Кларк TechCrunch. — По суті, ми ніби в кімнаті з малюками, що верещать, і не чуємо людей, з якими говоримо».
У своєму блозі Кларк поділився діаграмою за період з червня 2019 року до лютого 2023 року, яка показує, скільки матеріалів його співробітники позначали як спам щомісячно. До початку цього року кількість спам-розсилок ніколи не перевищувала 25 на місяць, а багато місяців спаму взагалі не було. За неповний лютий 2023 року Clarkesworld отримав понад 500 повідомлень зі спамом.
