Життя немає. Шотландські вчені показали, що бактерії не можуть існувати на поверхні Марса

11 липня 2017, 11:04
Вчені з Единбурзького університету з'ясували, що Марс непридатний для існування мікроорганізмів через наявність на поверхні планети перхлоратів

Ці хімічні сполуки є солями хлорної кислоти, особливо токсичними в поєднанні з ультрафіолетовим випромінюванням на Марсі, повідомляє Engadget.

Біологи Дженніфер Водсворт і Чарльз Кокелл вивчили вплив перхлоратів на бактерію Bacillus subtilis. З'ясувалося, що в поєднанні з ультрафіолетовим випромінюванням токсичність сполук збільшується, що робить їх смертоносними для мікроорганізмів. В результаті бактерія гине за кілька хвилин.

Відео дня

Але якщо ультрафіолет відсутній, то мікроби можуть пристосуватися до "марсіанських" рівнів перхлоратів і прожити досить довго. Ще одним фактором загибелі бактерій є оксиди заліза, які часто зустрічаються на Марсі.

"Ці дані показують, що комбіновані ефекти щонайменше, трьох компонентів марсіанської поверхні, роблять сучасну поверхню Марса ще більш непридатною для життя, ніж вважалося раніше", - відзначають дослідники.

Проте, вчені підкреслюють, що все ще існує ймовірність виявлення так званих "підповерхневих" форм життя на Червоній планеті, тобто тих, що не піддаються впливу ультрафіолету.

Раніше НВ повідомляло, що Національне аерокосмічне агентство NASA планує протестувати ядерні реактори для марсіанської місії восени 2017 року. Потужність компактної установки становить 10 кіловат, а її висота - менше двох метрів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X