Скрізь життя. На одній з екзопланет TRAPPIST-1 може бути рідка вода

22 листопада 2018, 11:06

Нове дослідження показує, що на поверхні екзопланети TRAPPIST-1e може бути водяний океан.

Решта планети цієї зоряної системи, судячи з усього, непридатні для життя, повідомляє BGR.

Зірка TRAPPIST-1 - маленький і дуже тьмяний червоний карлик в 39 світлових роках від нас. Маса зірки становить всього 8% від сонячної. З тих пір, як астрономи оголосили про відкриття семи екзопланет навколо TRAPPIST-1, дослідники будували моделі і намагалися визначити, чи є серед цих планет потенційно придатні для життя світи.

Відео дня

Група вчених з Університету Джорджа Вашингтона вважає, що у зірки була надзвичайно інтенсивна рання фаза, яка, ймовірно, випалила планети, випарувавши з їх поверхні атмосферу і вологу. Проте, використовуючи нове моделювання, дослідницька група прийшла до висновку, що планета TRAPPIST-1e, можливо, уникнула долі інших планет в системі і все ще може підтримувати океан на поверхні.

"Ми не просто припустили, що ці планети будуть вести себе так само, як світи Сонячної системи, а прорахували поведінку їх атмосфер з нуля. Виявилося, що тільки планета TRAPPIST-1e може бути схожою на Землю, якщо на ній спочатку було дуже багато води", - заявив Ендрю Лінковський з університету Вашингтона.

TRAPPIST-1b, найближча до зірки планета, занадто гаряча навіть для хмар сірчаної кислоти, на зразок тих, що спостерігаються на Венері. Планети c і d отримують трохи більше енергії від своєї зірки, ніж Венера, і, ймовірно, схожі на неї - гарячий світ з щільною, непридатною для життя атмосферою. Втім, ймовірно, ця атмосфера складається в основному з кисню.

Зовнішні планети f, g і h можуть бути схожі на Венеру або можуть бути заморожені, в залежності від того, скільки води утворилася на планеті під час її еволюції.

Нагадаємо, 22 лютого 2017 року в штаб-квартирі Американського аерокосмічного агентства (NASA) провели прес-конференцію, в ході якої вчені оголосили про відкриття семи планет в системі TRAPPIST-1. Вчені зареєстрували витік водню як мінімум у двох внутрішніх планет системи.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X