Жити довше. Вчені виявили новий ефект від пересадки стовбурових клітин

27 липня 2017, 14:47
Імплантація стовбурових клітин в мозок може збільшити тривалість життя людини

Таких висновків дійшли американські дослідники з медичного коледжу Альберта Ейнштейна в Бронксі, пише Science Alert .

"Наше дослідження показує, що число нервових стовбурових клітин в гіпоталамусі, природно знижується протягом життя тварини, і це зниження прискорює старіння. Але ми також виявили, що наслідки цієї втрати не є незворотними", - наголошує один з авторів дослідження, молекулярний фармаколог Донгшенг Кай.

Відео дня

Виявилося, що поповнення запасу цих стовбурових клітини може уповільнити і навіть повернути назад різні аспекти старіння.

До таких висновків вчені прийшли, спочатку знищивши нервові клітини гіпоталамуса у групи мишей. Це скоротило життя піддослідних мишей на кілька місяців, а також посилило деякі ефекти старіння.

"Був спад у процесах навчання і пам'яті, координації, м'язової маси, витривалості і товщини шкіри", - зазначає Каї.

Щоб побачити зворотний ефект, команда вчених імлантувала клітини гіпоталамуса двом групам мишей. Одна з цих груп складалася з нормальних старих мишей, інша - з тварин, гіпоталамус яких був пошкоджений у попередній частині експерименту. З'ясувалося, що тварини після операції живуть значно довше. Термін їхнього життя збільшився приблизно на 15 відсотків.

Надалі команда вчених планує провести клінічні випробування нового методу на добровольцях, щоб побачити, чи діють на людей імплантовані нервові стовбурові клітини, як свого роду еліксир молодості.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X