Жертви фантастики. Що буде, якщо суперзлодій Танос знищить половину життя на Землі

27 квітня 2019, 10:08

У заключній частині фентезі "Месники: Фінал" один з героїв збирається знищити 50% життя у Всесвіті, щоб відновити баланс і вирішити проблему ресурсів. Насправді, така чистка тільки зашкодить тим організмам, що вижили.

Хайп навколо прем'єри нової частини Месників не вщухає. Днями Google навіть додав тематичне пасхальне яйце: якщо ввести в пошуку слова Танос, Thanos, Рукавичка нескінченності, - у пошуковому рядку з'явиться головний антигерой фільму, який нібито видаляє половину результатів на запити.

Відео дня

Ідея пов'язана зі сценарієм фільму, в якому головне завдання суперзлодія Таноса - знищити 50% життя у Всесвіті. Це нібито має сприяти розвитку виживших видів і вирішити проблему балансу та ресурсів для всіх.

Але, у виданні Business Insider помітили, що навіть якщо знищити половину всього живого на Землі - результати будуть катастрофічними.

По-перше, скорочення чисельності людей з 7,7 млрд до 3,9 млрд не зіграє особливої ролі у перенаселенні планети. Приблизно стільки ж людей проживало на Землі в 1972-му. Це означає, що вже через 50 років населення знову зросте до поточних рівнів.

Більш плачевна ситуація зі світом тварин. Знищення половини особин, яких залишилося всього кілька сотень і які перебувають під ризиком зникнення призведе до їх повного вимирання.

Це стосується вимираючих видів тигрів, акул, яструбів, леопардів. Зникнення цих хижаків, що перебувають на вершині харчового ланцюжка, спричинить незворотні наслідки для всієї екосистеми. Наприклад, надмірне поширення травоїдних через зникнення хижаків виллється в нестачу рослин, якими харчуються дрібні гризуни, птахи та інші види.

До речі, про рослини, - план Таноса зі знищення половини всього живого також включає їх. Що говорити про бджіл, які вже переживають сильне скорочення своєї популяції і можуть перестати запилювати рослини, знижуючи продовольчі запаси для всього живого на Землі.

Якщо кожен вид живих організмів на нашій планеті скоротити в половину - це ніяк не принесе користь тим, хто вижив після цього. Найяскравіші докази - масові вимирання, зафіксовані в історії Землі. Після них живий світ на планеті відновлювався кілька десятків мільйонів років.

Показати ще новини
Радіо НВ
X