Жертва зіткнення. Вчені з'ясували причину появи незвичайного нахилу Урана

5 липня 2018, 06:58

У далекому минулому Уран міг зіткнутися з масивною крижаною протопланетою, яка була в два рази більша за Землю.

Таке зіткнення привело до зсуву осі обертання планети, пише Gizmodo.

На відміну від інших планет Сонячної системи, Уран фактично лежить на боці - площина екватора нахилена до площини його орбіти майже під прямим кутом. Нові свідоцтва змушують думати, що Уран був розбитий в гігантському зіткненні, в результаті чого з'явилася його бічна орієнтація на орбітальну площину.

Відео дня

Уран обертається не тільки по осі, яка знаходиться під кутом 98 градусів до її орбітальної площині, але, на відміну від інших планет-гігантів, він не виділяє більше тепла, ніж отримує від Сонця. Його магнітне поле теж здається викривленим в порівнянні із земним. Зовнішній вплив міг б допомогти пояснити деякі з цих дивних рис.

Вчені моделюють гігантські впливи на Уран з початку 1990-х років. На цей раз дослідники під керівництвом Джейкоба Кегеррейса з Даремського університету побудували нову симуляцію з новітніми доступними даними про планету. Автори роботи змоделювали понад 50 різних сценаріїв зіткнення, які показали подальші події на планеті.

Основною версією стало зіткнення ще молодого Урана з крижаним об'єктом, маса якого перевищувала масу Землі в два рази. При цьому зіткнення не було лобовим - протопланета тільки боком зачепила Уран, прискоривши його обертання. Крім того, кільця і ​​супутники Урана можуть бути відколотими під час зіткнення з об'єктом частинами планети.

Останки самої крижаної планети створили особливу точку асиметрії в надрах Урана, існування якої пояснює, чому його магнітне поле постійно змінюється і має дивну форму.

Але слід пам'ятати, що це всього лише моделювання. Моделі не можуть точно сказати, що сталося; для повного розуміння історії Урана потрібно більше даних.

"Звичайно, нам дійсно потрібна наступна амбітна роботизована місія з вивчення Урана і його різноманітної супутникової системи. Гравітаційне, атмосферне і магнітне польове картування могли б дати деякі нові підказки", - підкреслюють вчені.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X