Залізяки. Американські вчені розгадали таємницю знаменитих зелених айсбергів Антарктиди

7 березня 2019, 22:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Геофізики з Університету Вашингтона опублікували роботу, в якій пояснюється досі загадковий для людства зелений колір айсбергів в Антарктиді.

У новому дослідженні, яке опублікували днями в журналі Geophysical Research група вчених заявляє, що причиною існування зелених айсбергів в Антарктиді є зовсім не вуглець, як було прийнято вважати раніше. Про це повідомляє видання Earther.

Відео дня

Група геофізиків і гляціологів, очолювана професором з Університету Вашингтона Стівом Уорреном дійшла висновку, що льодовики смарагдового кольору на Південному полюсі Землі отримали своє незвичайне забарвлення через залізооксидні мінерали, які, ймовірно, походять з морських льодів.

Фахівці зупинилися на цьому варіанті, оскільки лід з льодовиків є непрозорим і утворюється на поверхні Землі, в результаті ущільнення снігу, а морські льоди замерзають глибоко під водою і вони, як правило, прозорі.

Але, оскільки морські льоди повинні мати темно-синій колір, вченим довелося кілька років з'ясовувати, яка речовина формує характерний смарагдовий відтінок. Уоррен і його команда припускають, що ця речовина - саме мінерали оксиду заліза, які утворилися внаслідок руйнування корінної породи.

Представник Інституту океанографії Хелен Аманда Фрікер каже, що нова робота про смарагдові айсберги запропонувала "можливий механізм їх забарвлення".

Оскільки наукове дослідження вимагає більше фактичної інформації, Стів Уоррен заявив, що вони збираються повернутися на шельфовий льодовик у Східній Антарктиді, щоб знайти нові льодовики зеленого кольору.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X