Згори видно краще. NASA показало виверження на Камчатці з космосу

26 лютого 2019, 15:02

Обсерваторія NASA показала знімок виверження Шивелуча, одного з найбільших і найбільш активних вулканів Камчатського краю.

Зображення було отримано з використанням даних супутника Landsat Геологічної служби США, повідомляється на офіційному сайті NASA Earth Observatory .

Новинні агентства повідомляють, що ще 21 лютого попільні шлейфи досягали висоти 6 кілометрів. На зображенні NASA, яке було зроблено 23 лютого, шлейф рухається на північний схід, відкидаючи тінь на північ від вулкана.

Відео дня

Станом на 25 лютого вибухова активність вулкана Шивелуч триває. Консультативний центр з вулканічного попелу в Токіо попередив про додаткові викиди вулканічного попелу на висотах, що наближаються до 4 кілометрів. Така активність може вплинути на деякі регіональні літаки і міжнародні рейси.

Камчатська група реагування на виверження повідомила про зростання вулканічного купола протягом 8-15 лютого. Крім того, супутники щодня фіксували теплові аномалії.

Шивелуч - найпівнічніший діючий вулкан Камчатки, розташований в 45 км від селища Ключі Усть-Камчатського району, де проживають близько 5 тис. асіб. Це одна з найбільших вулканічних споруд Камчатки. Активність Шивелуча посилилася в травні 2009 року. В результаті цього купол вулкана прорізала ущелина завглибшки близько 30 м.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X