Зголодніли. Вчені з'ясували причину вимирання гігантських акул

13 січня 2017, 15:31
Дослідники з'ясували, чому 2,6 мільйона років тому вимерли найбільші акули в світі - мегалодони

На основі аналізу нових викопних останків вчені дійшли висновку, що величезні 16-метрові акули вимерли, оскільки з похолоданням зникла їх улюблена здобич - карликові кити, пише Science Alert.

Відео дня

"Зникнення останніх гігантських зубастих акул могло бути викликано вимиранням декількох видів малих і середніх смугастиків і появою сучасних гігантських вусатих китів", - розповідає лідер команди дослідників Альберто Колларета з Університету Пізи в Італії.

Мегалодони існували на Землі протягом приблизно 20 мільйонів років і вимерли досить швидко приблизно 2,6 мільйона років тому. Причина цього вимирання точно не була встановлена, але тепер фахівці припускають, що льодовиковий період призвів до замерзання води в морях і змінив екосистему, привівши до вимирання невеликих китів.

Разом з цим із зони проживання мегалодонів — теплих прибережних вод — у відкритий океан мігрували і великі морські ссавці. В результаті повільні і холоднокровні акули не знаходили їжі в звичних ареалах.

Акули були змушені полювати на більш великих китів у відкритому океані, а таке полювання не завжди закінчувалася успішно. Крім того, міграція теплокровних китів до полюсів призвела до того, що акули не могли знаходити їжу в порівняно теплих водах.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X