Привіт, п'ятниця. Венесуела скорочує робочий тиждень, щоб економити електрику

8 квітня 2016, 11:09
Венесуела сильно залежить від гідроенергетики, але через тривалу посуху рівень води у водосховищах великих ГЕС різко скоротився. Заради економії електроенергії уряд країни вирішив перейти на 4-денний робочий тиждень

Тепер п'ятниця буде вважатися у Венесуелі вихідним днем. Втім, це тимчасова міра. Жителі країни будуть мати додатковий вихідний протягом двох місяців. Президент Венесуели Ніколас Мадуро також закликав підприємства скоротити споживання електроенергії на 20%, а готелі і великі магазини – перейти на живлення від генераторів.

Відео дня

"Цей план, розрахований на 60 днів, дозволить країні пережити складний період, - сказав президент Мадуро. – Я закликаю сім'ї та молодь поставитися до цього плану з відповідальністю і співпрацювати, щоб впоратися з цією екстремальною ситуацією".

Це не перший захід з економії електроенергії, що був впроваджений в країні за останні час. Раніше у жителів Венесуели був тиждень вихідних на Великдень. Це дозволило знизити витрату води на ГЕС Гурі, яка забезпечує 75% електроенергії Каракаса – столиці Венесуели. В даний час рівень води у водосховищі Гурі становить 243 метри над рівнем моря. Якщо він впаде до 240 метрів, роботу гідроелектростанції доведеться зупинити, щоб не пошкодити обладнання.

За словами Мадуро, причиною сильної посухи став Ель-Ніньйо. Це природний феномен, що виникає в екваторіальній частині Тихого океану і викликає повені в деяких регіонах планети і посухи і лісові пожежі – в інших. Ель-Ніньйо став однією з причин, з яких минулий рік став найтеплішим в історії людства.

Показати ще новини
Радіо NV
X