Привіт, Матриця. Вчені знайшли спосіб завантажувати навички і знання прямо в мозок людини

2 березня 2016, 12:29
Дослідники з лабораторії HRL Laboratories заявляють, що придумали спосіб, як навчити новачків управляти льотним симулятором, "завантаживши" в них знання і навички досвідчених пілотів

Для реалізації задуму вчені вдалися до техніки стимуляції мозку під назвою мікрополяризація. Вони запевняють, що з її допомогою вдалося досягти значного прискорення процесу навчання і засвоєння навичок при освоєнні льотного симулятора.

Відео дня

"Ми вивчили мозкову активність шістьох військових і комерційних пілотів і потім передали ці дані новачкам, які вчилися керувати реалістичним льотним симулятором", - говорить провідний автор дослідження Метью Філліпс, додаючи, що розроблена в HRL система негайно поліпшила льотні навички учасників експерименту.

Хоча перспектива винаходу способу моментального навчання, виглядає заманливо, новина була сприйнята досить скептично. На те є декілька причин.

По-перше, дослідники вибрали не найбільш авторитетний журнал для публікації своєї роботи –Frontiers of Human Neuroscience. Він належить видавництву Frontiers Media, якому в минулому доводилося відмовлятися від опублікованих фіктивних досліджень і піддаватися критиці з боку наукового співтовариства.

По-друге, результати дослідження чи їх трактування могли бути викривлені. HRL Laboratories, що займається розробками для Boeing і General Motors, вже подала заявку на патент методу миттєвого навчання. Тож дослідники могли працювати під тиском, усвідомлюючи, що їм вкрай необхідно змусити свій винахід працювати або зробити видимість, що він працює.

Цю версію підтримав професор психіатрії та головний редактор наукового журналу Brain Stimulation Марк Джордж. У розмові з Gizmodo він сказав, що "дослідження проводилося вченими, над якими нависали патенти, що впливають на результат роботи". Він також додає, що, якщо від дослідження HRL і був якийсь ефект, то він полягав у поліпшенні здатності до навчання піддослідних. Однак про передачу інформації за допомогою стимуляції мозку мови не йде.

"Можливість "завантажувати" цілий набір навичок, чи то кунг-фу, чи керування літаком, може бути, з'явиться з часом, але незабаром ми цього не побачимо", - підсумовує Джордж Дворскі з Gizmodo.

Показати ще новини
Радіо NV
X