Збреши мені: у США створено майже ідеальний детектор брехні

15 грудня 2015, 09:07
Фахівці з Мічиганського університету розробили програму, що дозволяє розпізнати брехню в 75% випадків

Ідеального детектора брехні не існує, але в Мічиганському університеті придумали, як ефективніше визначати, чи говорить людина правду. При розробці своєї програми американські фахівці покладалися на аналіз слів і жестів, а не фізіологічних параметрів, на яких заснована робота поліграфа.

Відео дня

Для випробування свого творіння вони використовували 120 записів реальних судових засідань. Програма зуміла вірно визначити брехню в 3-х випадках з 4-х.

Переглядаючи записи, розробники відзначили деякі особливості поведінки брехунів і людей, які говорять правду. Першим властиво хмуритися, жестикулювати обома руками і пильно дивитися на того, хто задав питання. Вони також схильні до вживання вигуків. Ті, хто говорить правду, часто піднімають брови, закривають очі і хитають головою. Вони також частіше вживають займенники 1-ї особи.

Американська асоціація поліграфологів стверджує, що її фахівці здатні вірно розпізнавати брехню і правду з точністю до 90%. Критики кажуть, що цифра ближче до 70%. Використовуючи аналіз слів і жестів разом з реєстрацією фізіологічних параметрів, можна буде підвищити ефективність розпізнавання брехні. Поєднанням цих методик зараз і зайняті дослідники з Мічиганського університету.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X