Вчені знайшли нове пояснення зародженню життя на Землі. Спойлер: все було не за Біблією

18 березня 2021, 12:12
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені до цих пір не розгадали загадку, як же зародилося життя на Землі. Нове дослідження припускає, що сталося це завдяки блискавкам.

До такого висновку прийшли планетологи з Єльського університету (США) і Лідського університету (Великобританія). Коротко про дослідження розповіло видання Science Alert.

Відео дня

Однією з основ для зародження життя на планеті є фосфор. Він є основою ДНК, РНК, кісткової тканини і клітинних мембран. Зазвичай цей хімічний елемент міститься в нерозчинних мінералах. Винятком є матеріал під назвою шрейберзіт, який опинився на Землі завдяки падаючим на планету метеоритам.

Однак життя на Землі з'явилося близько 3,8-4,1 мільярда років тому. До цього часу кількість падаючих на планету метеоритів суттєво зменшилася. Це сталося через те, що в Сонячній системі практично завершилося формування планет і їх супутників. Відповідно, джерелом фосфору, який призвів до зародження життя на Землі, стало щось інше.

Використовуючи різні методи спектроскопічної візуалізації, дослідники виявили, що шрейберзіт також можна знайти всередині фульгуриту — це спечений від дуже сильного удару блискавки пісок.

За допомогою комп'ютерного моделювання вчені з'ясували, що на ранній Землі щорічно відбувалося від 1 до 5 млрд спалахів блискавок. Для порівняння — зараз їх менше 600 млн на рік.

Дослідники висунули теорію, що необхідна для зародження кількість фосфору могла з'явитися на Землі саме завдяки блискавкам тому, що удари блискавок зазвичай припадали на материкову частину тропічних регіонів. Це призвело до утворення областей з більш високим вмістом фосфору саме там, де з більшою ймовірністю були й інші інгредієнти життєвого коктейлю, — в невеликих водоймах на суші.

Важливо також розуміти, що, якщо фосфор запускає подібну ланцюгову реакцію, яка в підсумку призводить до зародження життя, то саме за концентрацією цього хімічного елементу нам необхідно стежити під час вивчення інших планет. Адже, якщо така послідовність привела до заселення Землі, то, можливо, прямо зараз подібним чином нове життя зароджується на якийсь іншій планеті.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X