Заощадили. Конкурс Lunar XPrize на створення місяцеходу від Google завершиться без переможців

24 січня 2018, 21:19

Корпорація Google оголосила про закриття премії Lunar X Prize з призовим фондом в $30 млн.

За два місяці до закінчення терміну конкурсу жодна команда не готова до запуску апарату на Місяць, пише The Verge.

"Після консультацій з нашими п'ятьма фіналістами Google Lunar X Prize за останні кілька місяців, ми дійшли до висновку, що жодна команда не зможе здійснити запуск до 31 березня 2018 року. В результаті наш великий приз не буде вручений", - йдеться в заяві компанії.

Відео дня

Основними причинами невдачі всіх фіналістів стали відсутність фінансування або зрив контрактів з пусковими майданчиками. Ізраїльська SpaceIL і індійська TeamIndus не змогли отримати необхідні суми від інвесторів. Японську Hakuto підвела домовленість з TeamIndus про спільний запуск. Міжнародна група Synergy Moon не повідомляла докладної інформації про хід своїх робіт.

А ось американська команда Moon Express ще в січні 2017 року оголосила, що отримала достатнє фінансування і готова до відправки свого апарату MX-1E на поверхню Місяця. Але доставляти апарат вона збиралася на новозеландській ракеті Electron. Її перший успішний тестовий запуск відбувся зовсім недавно і Moon Express не встигне до дати завершення конкурсу.

"Ми запустили діалог і поміняли очікування щодо того, хто може висадитися на Місяці. Багато хто вірить, що це більше не доля жменьки державних агентств, але і досяжна мета для невеликих команд", - підкреслили організатори конкурсу.

Фонд X Prize розглядає способи, щоб допомогти цим командам продовжити роботу. Організація може знайти іншого спонсора, здатного надати грошові призи для команд, які в кінцевому підсумку відправлять апарат на Місяць. Або Lunar X Prize може просто жити як змагання без грошових призів, а фонд X Prize буде продовжувати сприяти досягненням команд.

Премія Lunar XPrize була заснована в 2007 році фондом X Prize і компанією Google. Мета конкурсу - розробка і відправка на Місяць космічного апарату. Для повного виконання умов конкурсу апарат повинен здійснити м'яку посадку на супутник, переміститися по його поверхні на відстань не менше 500 метрів і передати на Землю зображення та відеозаписи з високою роздільною здатністю.

Призовий фонд конкурсу становить $30 млн. З них $20 млн мали б дістатися переможцю; команді, яка посіла друге місце, були б присуджені $5 млн; решту суми становлять додаткові премії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X