Замахнулися на Шекспіра. Програмне забезпечення виявило першоджерело 11 п'єс британського драматурга

12 лютого 2018, 07:02

Дослідники застосували програму, яка шукає плагіат в роботах студентів, до п'єс Вільяма Шекспіра.

Виявилося, що в 11 п'єсах знаменитого англійця є запозичення з рукопису британського дипломата 16 століття Джорджа Норта, який служив послом в Швеції, йдеться в статті New York Times.

Відео дня

Американський письменник Денис Маккарті і Джун Шлейтер, лінгвіст з Коледжу Лафаєтт, порівняли п'єси Шекспіра з роботою A Brief Discourse of Rebellion and Rebels (Короткий нарис бунтів і заколотників), яку написав в кінці 16 століття британський дипломат Джордж Норт. Виявилося, що рядки з цієї роботи зустрічаються в багатьох п'єсах великого англійського драматурга.

Вже на другій сторінці рукопису Норта (на ілюстрації) можна зустріти пасаж, який Шекспір ​​використовував у п'єсі "Річард III". У передмові до своєї роботи Норт закликає тих, хто вважає себе негарним, прагнути бути внутрішньо красивим, щоб кинути виклик природі. Він використовує послідовність слів, такі, як "пропорції", "скло", "риса", "ярмарок", "деформовані", "всесвітній". У монолозі Річарда III Шекспір ​​використовує ті ж слова, майже в такому самому порядку.

"Люди не розуміють, наскільки рідкісні ці слова насправді. Він повторює їх, слово за словом. Це як лотерейний квиток. Дуже легко отримати одне виграшне число з шести, але не всі шість", - пояснює автор дослідження, Денис Маккарті.

На думку авторів, ймовірність настільки схожого поєднання слів в двох уривках, написаних різними авторами - менше одного до мільярда.

В іншому уривку, Норт використовує шість термінів для собак, від благородного дога до "нижчих порід", щоб показати, що у собак, як і у людей, є своя ієрархія. Шекспір ​​використовує по суті той самий список в текстах "Короля Ліра" і "Макбета".

Для своїх висновків Маккарті та Шлейтер скористалися WCopyfind, програмою з відкритим вихідним кодом. Зазвичай вона застосовується для того, щоб перевіряти на запозичення роботи студентів. Дослідники вважають, що Шекспір ​​консультувався з текстом Норта, коли писав "Король Лір", "Макбет", "Річард III", "Генріх V" і ще щонайменше сім п'єс.

"Це джерело, до якого він продовжує повертатися. Це позначається на мові, це формує сцени і, певною мірою, навіть впливає на філософію автора", - наголосив Денис Маккарті.

Раніше НВ повідомляло, що італійські програмісти розшифрували диявольський рукопис XVII століття за допомогою знайденого в мережі DarkNet алгоритму. Цей текст був написаний католицької черницею з використанням шифру на основі декількох алфавітів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X