Зайнялися ділом. Вчені провели аналіз ДНК "рештків снігової людини"

29 листопада 2017, 15:17
Останні аналізи ДНК показали, що кістки, які місцеві жителі вважали рештками йєті, насправді належали кільком ведмедям

Снігова людина, йєті або бігфут - популярний персонаж сучасних легенд. Настільки популярний, що його "решткам" навіть знайшлося місце в приватних колекціях. Аналіз ДНК дев'яти таких зразків показав, що майже всі вони належать ведмедям, пише Science Alert.

Відео дня

Дев'ять зразків, зібрані в Тибеті і в Гімалаях, включали в себе волосся, шкіру, зуби, кістки, і фекалії. Всі зразки, крім одного, виявилися від ведмедів - азіатських чорних ведмедів, гімалайських бурих або тибетських. Ще один зразок, з музею Месснер, виявився зубом собаки.

"Наші дані переконливо свідчать про те, що біологічні основи легенди про йєті можна знайти серед місцевих ведмедів, і наше дослідження показує, що генетика повинна бути в змозі розплутати і інші подібні таємниці", - говорить автор незвичайного дослідження, біолог Шарлотта Ліндквіст з університету в Баффало.

Ліндквіст робить висновок про те, що легенди про снігову людину мають під собою реальну основу. Але йдеться про зустрічі з ведмедями, а не про аномальних приматів. "Очевидно, що більша частина легенд про йєті пов'язана з ведмедями", - додає Линдквист.

Але дослідження має й інше важливе застосування. Справа в тому, що порівняння отриманих результатів аналізу ДНК ведмедів, може дати певне уявлення про еволюцію цих хижаків, багато з яких є уразливими або перебувають під загрозою зникнення.

Зокрема, вчені виявили, що тибетські бурі ведмеді тісно пов'язані з американськими ведмедями, а ось гімалайські ведмеді відносяться до іншої еволюційної лінії, яка стала самостійною близько 650 тисяч років тому, під час основного льодовикового періоду.

"Подальше генетичне дослідження цих рідкісних і невловимих тварин може допомогти висвітлити екологічну історію регіону, а також еволюційну історію по всьому світу. І" останки йєті "можуть внести свій вклад в цю важливу роботу", - підкреслила Линдквист.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X