Загублений світ. У пустелі Сахара знайшли сотні стародавніх кам'яних конструкцій

Наукпоп

12 лютого, 08:01

Загублений світ. У пустелі Сахара знайшли сотні стародавніх кам'яних конструкцій

Nick Brooks і Joanne Clarke

Конструкції виглядають як спадщина інопланетян

Вчені з Університету Східної Англії виявили сотні таємничих кам'яних конструкцій в Західній Сахарі.

Структури дуже різноманітні за розмірами і формою, і археологи не впевнені, для чого використовувалися багато з них, пише Live Science.

Близько 75 відсотків території Західної Сахари, включаючи велику частину берегової лінії, контролюється Марокко, а 25 відсотків контролюється Сахарською Арабською Демократичною Республікою. До 1991 року обидва уряди перебували в стані війни. Археологи досліджували ландшафт і виконували невеликі розкопки в тій частині Західної Сахари, яка контролюється Сахарською Арабською Демократичною Республікою. Вони також досліджували супутникові зображення на Google Earth.

"Через історії конфліктів детальні археологічні та палеоекологічні дослідження в Західній Сахарі були надзвичайно обмежені", - пишуть автори роботи Джоан Кларк, старший викладач Університету Східної Англії, і Нік Брукс, незалежний дослідник.

"Археологічна карта Західної Сахари залишається в буквальному і переносному сенсі майже порожньою, оскільки це стосується більш широкого міжнародного співтовариства, особливо далеко від узбережжя Атлантичного океану", - пишуть Кларк і Брукс, відзначаючи, що люди, які живуть в цьому районі, знають про кам'яні споруди.

На супутникових знімках можна побачити сотні споруд різного типу. Одні мають форму півмісяців, інші утворюють кола, треті - прямі лінії, четверті - прямокутні, схожі на платформу, а п'яті є каменями, складені в кургани. Є й більш складні варіанти. Наприклад, одна структура виглядає як суміш прямих ліній, кам'яних кіл, платформ і кам'яних стовпів, які разом утворюють комплекс довжиною близько 630 метрів.

Хоча археологи не впевнені в призначенні багатьох споруд, вони сказали, що деякі з них можуть відзначати місцезнаходження могил. Невеликі розкопки все ж були проведені, і археологи виявили кілька артефактів, які можна датувати за допомогою радіовуглецевого методу. Серед небагатьох розкопаних місць є дві купи каміння, які містять людські поховання, віком близько 1500 років.

Дослідження показують, що Західна Сахара була колись більш вологим місцем, яке могло підтримувати більше тварин, ніж сьогодні. Археологи документували наскальні зображення, що показують зображення великої рогатої худоби, жирафів, антилоп і барбарійських овець, в той час як дослідники навколишнього середовища знайшли докази озер та інших джерел води, які висохли тисячі років тому.


Вибір редакції

Ігри

Сьогодні, 07:02

article_img
Бюджетний геймінг. Як економити на іграх для PlayStation 4 і Xbox One
Події

Вчора, 19:33

article_img
Смертність та народжуваність. Чому в Україні зростають темпи скорочення населення
Гаджети

Вчора, 20:00

article_img
Прогин зараховано. Все, що потрібно знати про Samsung Galaxy Fold і майбутнє гнучких смартфонів

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися

Головне

Футбол

Вчора, 21:50

article_img
Шахтар вилетів із Ліги Європи - відео
Геополітика

Сьогодні, 18:14

article_img
Президент Литви: Інформацію про "азовські" санкції ЄС оприлюднить наступного тижня
Країни

Сьогодні, 08:30

article_img
Румунська православна церква назвала умови визнання ПЦУ