Загублений світ. Науковці розпочнуть пошуки давніх форм життя, прихованих в льодах Антарктиди

27 квітня 2016, 11:10
Раніше в цьому році британські дослідники знайшли свідоцтва існування системи каньйонів, з'єднаної з озером, під льодами Антарктиди. Тепер вони прагнуть ретельніше вивчити знахідку і, можливо, виявити унікальні форми життя

Як розповів Мартін Сігерт з Імперського коледжу Лондона, презентуючи відкриття членам Європейського союзу наук про Землю у Відні, нещодавно вчені з Китаю та США зібрали додаткові дані з регіону, що приховує каньйони і озеро. Нова інформація дозволить дослідникам дізнатися більше про те, що ховають антарктичні льоди.

Відео дня

"Ми зустрічаємося в травні, щоб вивчити дані, - розповів Сігерт. – Це хороший спосіб перевірити нашу гіпотезу про існування озера і каньйонів".

Підлідне озеро може представляти інтерес для вчених не тільки самим фактом свого існування. Воно може служити середовищем існування унікальних форм життя, які тисячоліттями залишалися замкнутими в льодах.

За словами Сігерта, озеро знаходиться всього в 100 км від найближчої дослідної станції. Зручне розташування полегшить його вивчення, якщо існування озера буде підтверджено.

Воно розташовується в одному з найменш вивчених регіонів Антарктиди під назвою Земля Принцеси Єлизавети. Площа озера може досягати 1250 квадратних кілометрів. Передбачувана довжина каньйонів становить 1000 км, а глибина – 1 км.

Показати ще новини
Радіо NV
X