Зафіксовано найвищий рівень вуглекислого газу в атмосфері за останні 4 мільйона років

30 вересня 2016, 09:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вперше в історії людства рівень CO2 в повітрі перевищив показник у 400 частин на мільйон.

Згідно з останніми даними досліджень, рівень атмосферного вуглекислого газу перевищив 400 pm (частин на мільйон), і у вчених дуже мало надій на повернення показників до безпечного рівня, передає Science Alert.

Відео дня

Безпечним рівнем СО2 в атмосфері вважається 350 частин на мільйон, а в останній раз концентрація в 400 частин на мільйон на Землі була приблизно 4 мільйони років тому. Це означає, що люди ніколи не жили при такому високому рівні вуглекислого газу в атмосфері.

На думку дослідників Інституту океанографії Скріппса, значення CO2 протягом вересня 2016 року, безумовно, буде вище 400 частин на мільйон. А це означає, що в інші місяці вона буде ще вище - адже вересень традиційно був місяцем з найнижчими показниками викидів, оскільки зелена рослинність встигала за літо поглинути деяку кількість парникового газу із атмосфери.

"Чи можливо, що в жовтні цього року концентрація знизиться порівняно з вереснем? Повністю виключено. Короткочасні падіння рівня концентрації можливі, але усереднені за місяць величини тепер завжди будуть перевищувати 400 ppm", — пояснює Ральф Кілінг, співробітник Скриппсовского інституту.

Але і це ще не все. 30 вересня стало відомо, що ще одне дослідження виявило нове джерело викидів парникових газів, який у сукупності виділяє більше СО2 та метану, ніж весь народ Канади.

За іронією долі, цей джерело - греблі і водосховища, що використовуються для створення "чистих" гідроелектростанцій і зрошення полів. Вони виробляють більше відсотка всіх викидів парникових газів, вироблених людиною - приблизно мільярд тонн на рік.

Подробиці другого дослідження будуть опубліковані в жовтні, але вже зараз можна сказати, що результати ще більше погіршують поточний прогноз.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X